Християнська церква "АГАПА"

Споконвіку було Слово, і з Богом було Слово, і Слово було - Бог. 3 Богом було воно споконвіку. 3 Ним повстало все, і ніщо, що повстало, не повстало без нього. У ньому було життя, і життя було світло людей.

Ів. 1:1-4

Як бути християнином?

Станція новонаверненого

 

Ральф Нейбор, Джим Еглі

 

 

Частина 1, день 1

Вітаю, нове життя!

 

ПОЧАТОК

Вітаю вас з прийняттям рішення слідувати за Ісусом Христом! Ця книга підтримає і заохотить вас, коли ви почнете разом з Ісусом захоплюючу мандрівку по життю. Вважайте цю книгу дороговказом, який скеровуватиме вас в дослідженні нового життя у Христі. Протягом наступного року ви здійсните мандрівку-спорядження, яка допоможе вам відчути Божу любов та підготує вас до служіння іншим людям. Зараз ви робите перший крок у своїй подорожі. Після завершення цієї частини, ви зробите наступні кроки, які допоможуть вам перевірити свої життєві цінності та постійно бути успішними у Христі. Наступні матеріали навчать вас розповідати про Христову любов іншим людям.

 

ЯК КОРИСТУВАТИСЬ ЦІЄЮ КНИГОЮ

Ця книга розділена на 5 частин. Кожного тижня, після того як ви закінчите одну частину, ви будете зустрічатись зі своїм наставником, щоб повторити пройдений матеріал. Вашим наставником буде член вашої домашньої групи, який випереджає вас в подібній мандрівці. Він буде заохочувати вас, молитись за вас і допомагати вам в духовному рості. Дороговказ наставника, розміщений в кінці цієї книги, допоможе йому(їй) скеровувати ваші зустрічі. Часто ці зустрічі будуть для вас найважливішою подією тижня, даючи можливість вам та вашому наставнику заохочувати один одного та спільно зростати в Христі. В кожній частині цієї книги міститься керівництво для щоденного росту. Кожен тиждень вміщає 5 таких занять. Ви знайдете зворушливі істини про себе та про свої взаємовідносини з Христом по мірі того як будете вивчати дані щоденні матеріали. Ці рекомендації передбачають інтерактивну форму навчання із запитаннями для перевірки, на які необхідно відповісти письмово, якщо ви бачите такий символ:

Тому завжди тримайте при собі ручку або олівець. Ці питання допоможуть вам заглибитись в Писання та застосувати його в своєму житті.   

СИЛА ВИВЧЕНОГО НАПАМЯТЬ ПИСАННЯ

В міру зросту у Христі ви виявите, що Біблія – це потужне джерело, що зміцняє та скеровує ваше життя. Вивчення ключових віршів писання відкриє вам доступ до багатства Божого Слова. Це озброїть вас для відбивання атак та спокус сатани. Лукавий не в захопленні від вашого рішення слідувати за Христом, він буде намагатися відвести вас в бік та перешкодити вашому зростанню. Мабуть, ви помітили, що він вже намагається це зробити!

Коли він чинить спроби збити вас зі шляху через спокуси або зваблення, Боже Слово допоможе вам втриматись на вірному шляху. Приклад Ісуса в Євангелії від Матвія 4 розділ, показує, як сила Писання перемогла лукавого. Коли сатана спокушував Ісуса, наш Господь постійно цитував Боже Слово щоб досягти беззаперечної перемоги.

Легко вивчати Біблійні вірші, якщо вони у вас завжди під рукою, і ви використовуєте кожну можливість, щоб повторити їх. Якщо ви збережете Боже Слово в пам’яті, у вас буде до Нього постійний доступ – навіть якщо поряд немає Біблії! Ви можете повторювати ці вірші кожного дня, коли трапляється вільна хвилина – очікуючи в черзі або на зупинці. Протягом наступного року ви вивчите багато корисних віршів. Вони будуть живити вас та допомагати вам, коли ви будете свідчити своїй сім’ї та друзям про свою віру в Ісуса Христа.

Вашим першим віршем для вивчення буде 1 Івана 5:11-12. Тут сказано:

А це свідчення, що Бог життя вічне нам дав, а життя це у Сині Його. Хто має Сина, той має життя; хто не має Сина Божого, той не має життя.

Ваша нова подорож – це подорож тривалістю в ціле життя. Немає потреби очікувати моменту, коли ви потрапите на небо щоб насолоджуватись плодами цього життя. Бог дав вам життя саме в ту мить, коли ви віддали своє серце Христу. З цієї миті ви можете жити цим новим життям, яке є і радісним, і захоплюючим.

Що є основою життя згідно 1 Івана 5:11-12?

 (Все, що потрібно писати,Ви можете записати у себе на листочку)

____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ісус є Сином Божим. Без нього немає життя. З ним є повнота життя, вічне життя, життя в по достатку. З Ісусом ваше життя не буде як колишні часи. Ви розпочали таку подорож, яка приведе вас до місць, про які ви навіть не мріяли. Просто візьміться за руки з Ісусом і дозвольте Йому вести себе.

Прямо зараз візьміть вірш 1 Івана 5:11-12, почніть вивчати його зміст та посилання. Покладіть ці вірші для вивчення до свого гаманця або сумки щоб їх можна було легко відшукати.

Коли ви можете вивчати Біблійні вірші?

Відзначте ті моменти, коли ви маєте 5-10 хв. щодня.

 

 • Перед або після сніданку
 • По дорозі на роботу
 • Обідня перерва
 • Перерва на каву
 • Перед чи після вечері
 • Перед сном

Попросіть щоб Господь допоміг вам присвятити себе для вивчення Біблійних віршів.

Частина 1, день 2

Бог і людина, зруйновані відносини

 

СУВОРА ІСТИНА

Бог є всемогутнім. Зазвичай нам не важко приймати цю концепцію, чи не так? З писання ми знаємо, що Бог може уздоровлювати нас від хвороб, контролювати наші обставини та звільняти нас від тих проблем, які турбували нас довгі роки. Це блага звістка!

Бог близький. Ми часто не надаємо значення цьому факту. Він любить нас і Він бажає щоб ви вважали Його своїм небесним Батьком. Вам не потрібно нічого робити, щоби примусити Його любити вас ще сильніше. Тепер ви Його дитя, і Він турбується про вас.

Яким ви уявляли собі Бога в минулому?

 

  Далеким та байдужим

  Грубим і жорстоким

  Люблячим та щедрим

  Я не вірив в існування Бога

  Інше_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Наші взаємовідносини із земними батьками сформували у нас або хорошу, або погану думку про Бога і Його ставлення до нас. Навіть найкращий земний батько не може повністю виявляти Божий характер. Боже Слово допомагає нам зрозуміти справжню природу Бога та Його турботу про кожного з нас. В Івана 3:16-17 ми читаємо:

 

Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне. Бо Бог не послав Свого Сина на світ, щоб Він світ засудив, але щоб через Нього світ спасся.

 

 Як би ви описали Бога опираючись на ці вірші? ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

ГРІХ ВІДДІЛЯЄ

Незважаючи на Божу любов до нас, наш гріх відділяє нас від Нього. Кожен з нас без винятку розірвав ті зв’язки, якими Бог зв’язав нас із Собою, коли створив Адама і Єву. Це відділення привело до руйнівних наслідків. В посланні до Римлян 6:23 ми читаємо, що відплата за гріх – смерть. Без Бога ситуація людини видається безнадійною. Перед наверненням до Христа, ваша ситуація була безнадійною. Чому? Ваш гріх відділив вас від Бога!

Було б чудово вірити в те що ми володіли хоча б невеликою “іскрою благості”, з якої могли б роздмухати полум’я. Нажаль це не так. Прочитайте Ісаї 64:6 щоб зрозуміти як Бог дивиться на всі наші найкращі бажання.

 

І стали всі ми, як нечистий, а вся праведність наша немов поплямована місячним одіж, і в'янемо всі ми, мов листя, а наша провина, як вітер, несе нас...

 

   Що особливого для вас в цьому вірші? ____________________________ ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________

 

Можливо вам цікаво що таке гріх? Гріх – це бунт проти Бога або втрата Божої славної волі. Можливо вам так само важко вловити різницю між словом “гріх” і словом “гріхи”. Гріх – корінь, гріхи – це плоди.

 

Що ви думали про гріх в минулому?

 • Усі скоєні вами погані вчинки
 • Вознесення себе на престол свого життя
 • Я не впевнений
 • Інше_________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Інакше кажучи, гріх означає піднести себе на престол свого життя. Цей основний гріх(вознесення себе на престол свого життя) приводить до плодів інших гріхів – безглузді думки, вчинки, відношення та слова. Гріх – це стан в якому ви і я проголошували себе володарем – царем – власником – босом свого власного життя. Саме це робить нас неприйнятними для Бога. Він ніколи не планував щоб ми володіли своїм життям. Фактично, бунт проти Божого права на володіння провокує гнів. Прочитайте наступний уривок з Римлян 2:5.

 

“Та через жорстокість свою й нерозкаяність серця збираєш собі гнів на день гніву та об'явлення справедливого суду Бога…”.

 

Деякі люди хочуть уникнути цього моменту, і вони кажуть, що Божа любов заперечує гнів. Але якщо ми подивимось, про що говорить цей вірш, ми зрозуміємо що саме ми притягуємо на себе гнів. Це робить не Бог, а ми самі!

Коли людина чинить убивство, хіба ми звинувачуємо суддю у відсутності здорового глузду, якщо він проголошує злочинця винним? Звичайно ж ні! Вбивця відповідальний за свою долю. Ви і я несемо відповідальність за свою долю. Коли ми усвідомлюємо це, то часто намагаємось знайти спосіб, щоб використовувати Бога в якості латки. Чи думали ви коли-небудь, що для того, щоб покрити свій гріх достатньо робити добрі справи, бути релігійним або просто бути доброю людиною? Більшість людей помилково вважають, що ці дії приведуть до Бога. Ісус приготував для нас шлях щоб перемогти гріх, і цей шлях Він дав нам. Своєю жертвою Ісус проклав шлях до Бога.

Ісус сказав йому: Я є дорога, і правда, і життя!”.

Частина 1, день 3

Ісус проклав шлях

 

БЛАГА ЗВІСТКА

На попередніх сторінках ви почули про сумну новину – ваш гріх відділяє вас від Бога. Фактично, ви самостійно не можете наблизитись до Бога. Чому? Ваші найкращі зусилля для Нього подібні на брудне лахміття, але Ісус проклав шлях, щоб ви могли мати взаємовідносини з Богом. Ісус став подібним до нас, щоб ми могли увійти в повноту життя з Богом. Це і є блага звістка!

 

ІСУС – БОГ З НАМИ

Ісус сказав: “Той хто бачив Мене – бачив Отця”. Хоча своїми фізичними очима ми сьогодні не бачимо Ісуса, ми можемо бачити його в Біблії. Ісус є одночасно і Богом і людиною. Ісус зодягнувся у фізичне тіло і став людиною щоб повністю ототожнитись з кожним з нас. Він розуміє наші радості та болі, наше здоров’я та хвороби, наше життя та смерть.

Уявіть собі як Бог влаштував Свою оселю серед людей. Іншими словами Він “поставив Свого намета” у нашому таборі. Завдяки цьому шляху Ісус забезпечив нас можливістю розуміти Бога, оскільки Він вивчив нашу мову, щоби показати нам Себе. Як новонавернений, ви починаєте дивовижну мандрівку. Але Бог здійснив найбільш захоплюючу подорож з усіх, коли Ісус прийшов на землю як людина. Прочитайте наступні слова з Івана 1:1,14 щоб зрозуміти захоплюючу подорож Ісуса.

 

Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово”, 14 – “І Слово сталося тілом, і перебувало між нами, повне благодаті та правди, і ми бачили славу Його, славу як Однородженого від Отця.

 

Що ви хотіли б виділити в цих віршах? ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

ІСУС – СПАСИТЕЛЬ І ГОСПОДЬ

Оскільки ми самі не в змозі наблизитися до Бога, оскільки ми не можемо перемогти свій гріховний стан, ми маємо потребу в спасителі. Ісус – наш Спаситель! Його неймовірна любов до людства і непохитна відданість волі Отця привели Ісуса на хрест. Прочитайте Римлянам 5:8 щоб побачити глибину Божої любові.

“А Бог доводить Свою любов до нас тим, що Христос умер за нас, коли ми були ще грішниками”.

Що ви відчуваєте, читаючи цей вірш? _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Подякуйте Ісусу за те, що Він помер за вас і став вашим Спасителем! _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Вчора ми читали початок Івана 14:6, тепер же давайте розглянемо вірш повністю:

 

Промовляє до нього Ісус: Я дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене”.

Як ви розумієте те, що Ісус є дорогою до Бога?________________________  _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Ісус каже, що він є дорога до Бога. Оскільки Ісус віддав Своє життя за вас, вам не потрібно блукати у лісі в пошуках правильного шляху. Він йде поряд з вами скеровуючи вас на шляху істини та життя.

Для того, щоб ви могли увійти в повноту цієї подорожі, вам необхідно усвідомити важливу істину. Ісус врятував вас від егоїстичного самокерованого та самознищуючого життя. Він врятував вас, щоб показати кращий шлях. Щоби краще пізнати свого спасителя, необхідно дати Йому право бути вашим Господом. Коли він стане Господом вашого життя, Він поведе вас таким шляхом, про який більшість людей тільки мріють. Ваше життя зміниться під дією Його любові і сили. Йому довелось заплатити життям на хресті, щоб надати вам таку можливість. Ви за це заплатите правом контролювати своє життя, коли зрозумієте, що Господь може краще розпорядитись вашим життям ніж ви самі.

 

Не відкладаючи, зараз знайдіть час щоби дати Ісусу право бути Господом і Спасителем вашого життя. Моліться так: Ісус, все, що я знаю про себе, я віддаю за те, щоби знати все про Тебе!

 

Частина 1, день 4

Керівництво Боже

 

СЛУХАТИ БОГА

Мабуть, зараз ви схвильовані своїми взаємовідносинами з Богом. Ви відчуваєте Його близьку присутність. Ви знаєте, що Він розмовляє з вами. Ви переживаєте Його Чудове прощення та любов. Ви навіть не можете уявити, що коли-небудь, будете сумніватись в Його веденні. Нажаль, багато християн досягають такої миті в своїй подорожі, коли вони почувають себе ізольованими. Їм здається, що Бог знаходиться далеко від них, і що Його напрямок невідомий, але це не так.

 

БОГ ЗАВЖДИ БУДЕ З ВАМИ

Дивним загадковим чином Бог перебуває в вас. Можливо, ви міркуєте, що ніколи не забудете цієї істини, але навіть герої віри ставили під сумнів Божу присутність. Прочитайте Ісуса Навина 1:5,9 щоби побачити яким чином Бог заохочував Ісуса Навина.

 

Не встоїть ніхто перед тобою по всі дні життя твого. Як був Я з Мойсеєм, так буду з тобою, не залишу тебе й не покину тебе”, “Чи ж не наказав Я тобі: будь сильний та відважний? Не бійся й не лякайся, бо з тобою Господь, Бог твій, у всьому, де ти будеш ходити”.

 

Що Бог обіцяє в цих віршах?

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Що Бог велить?

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Учням було важко сприймати постійну присутність Бога. Відчуваючи сумніви учнів, Ісус сказав: “І вблагаю Отця Я, і Втішителя іншого дасть вам, щоб із вами повік перебував”(Івана 14:16). Ісус запевнив учнів, що в образі Святого Духа Він залишеться з ними назавжди. Може настати мить, коли ви буде сумніватись в Божій присутності, але пам’ятайте, що Бог завжди буде з вами. Він обіцяв!

 

Як ви відреагуєте, коли ви відчуватимете, що Бог залишив вас?

 

 • Закричите
 • Засумніваєтесь
 • Згадаєте Його обітницю бути завжди з вами
 • Віддалитесь від Бога
 • Залишитесь вірними Йому

Скоріш за все, ви відмітили 3 і 5 пункти.

 

БОГ СКЕРОВУВАТИМЕ ВАС

Ісус обіцяв іншого Утішителя, який буде пробувати в учнях і скеровуватиме їх. Божий Дух скеровує також і нас. Ведені Божим Духом, ви можете приймати благочестиві рішення у своєму житті. Ви можете бути впевнені, що ваші дії догоджатимуть Богу. Вам не обов’язково постійно приймати погані рішення. Вам не обов’язково повторювати ті ж самі помилки. Ви можете, як сказав один пастор, “завершити з бездумним способом життя!”

 

А коли прийде Він, Той Дух правди, Він вас попровадить до цілої правди, бо не буде казати Сам від Себе, а що тільки почує, казатиме, і що має настати, звістить вам(Івана 16:13).

 

Божий Дух скеровуватиме вас, коли ви будете покладатись на Нього.

 Наведіть приклади, яким чином Він скеровує своїх послідовників.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________

 

По-перше, Бог скеровує Своїх послідовників через Біблію. Щоденне читання Біблії і щотижневе вивчення Біблійного вірша є дуже важливими. Чому? Бог промовляє через Своє Слово! Читаючи та вивчаючи Біблійні вірші, ви зможете виявити конкретний напрямок для багатьох сфер свого життя. Бог буде вказувати на ті ділянки вашого життя, де вам необхідно зростати, каятися; ті ділянки, де Він вже працює, змінюючи ваше життя. Зробіть читання і вивчення Божого Слова пріоритетом свого духовного життя!

 

По-друге, Бог скеровує своїх послідовників через молитву. На наступному тижні ви дізнаєтесь про Кімнату Спілкування. Коли ви почнете говорити з Богом і слухати Його голос, ви відчуєте, що Бог спонукає вас “відмовитись” від неблагочестивої поведінки і “зодягнутись” в такі дії та відносини, які відображають Христа. Бог промовляє через молитву.

 

По-третє, Бог скеровує своїх послідовників через свій народ, церкву. Завтра ви розглянете більш детально значення церкви. Знайте, що Бог промовляє через інших християн, щоб скерувати вас, і говорить через вас щоб скерувати інших християн. Ви потрібні один одному!

 

Продовжуйте вивчати 1 Івана 5:11-12.

 

 

 

Частина 1, день 5

Ви не самі

 

БОЖА СІМЯ

Коли ви віддали своє життя Христу, Він відразу наповнив вас Собою! З тих пір ви ніколи не залишитись самотніми. Але вам необхідно знати ще одну важливу істину. Ісус оточив вас іншими людьми та з’єднав вас з ними. Разом з ними ви є тілом Христа, Його “покликаними”. Ви будете збиратись разом з ними в домашніх групах, збудовуючи один одного та відкриваючи Його присутність тим, хто Його не знає.

 

ЩО ТАКЕ ДОМАШНЯ ГРУПА?

Мабуть, ви отримали цю книжку від когось з вашої домашньої групи. Після того як ви приєднались до вашої домашньої групи, ваше життя буде зміцнятись віруючими, які намагатимуться скеровувати вас на різних етапах вашого духовного росту. Тільки в цих взаємовідносинах, ви зрозумієте що таке свобода від сили гріха.

 

МІСЦЕ ДЛЯ РОСТУ

Біблія описує ваш нинішній стан таким чином: “…і, немов новонароджені немовлята, жадайте щирого духовного молока, щоб ним вирости вам на спасіння”(1 Петра 2:2). Не зволікаючи, приєднайтеся до домашньої групи. Ви знайдете більше зрілих віруючих, які служитимуть вам. Також важливим є те, що в міру вашої участі в щотижневих зібраннях домашньої групи, ви спостерігатимете, як живуть і служать більш зрілі християни. Вони будуть для вас моделлю та прикладом для наслідування.

В посланні до Тита 2:7 ми читаємо наставлення Павла молодим пасторам

 

 “У всім сам себе подавай за зразка добрих діл, у навчанні непорушеність, повагу…”.

Подумайте про людей у вашій домашній групі. Які позитивні якості вони демонструють. Що саме ви можете перейняти від них?

____________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

МІСЦЕ ДЛЯ СЛУЖІННЯ

В процесі зростання в своєму новому житті, ваша домашня група стане місцем, де ви будете відпочивати разом зі своїми віруючими друзями. Ці щотижневі зустрічі стануть часом, коли ви будете ділитися своїми радощами та смутком. Серед вас буде Христос, який пробуває в вас. Саме він наповнює ці зустрічі своєю присутністю та силою. В час цих зустрічей ближні будуть служити вам і ви будете служити ближнім. Ви також дізнаєтесь, яким чином використовувати дари Духа для збудування інших та свідчити про свою віру тим, хто ще не є християнином.

                                                                             

ЧОМУ ДОМАШНЯ ГРУПА Є ВКРАЙ ВАЖЛИВОЮ ДЛЯ ВАШОГО НОВОГО ЖИТТЯ У ХРИСТІ? 

В Якова 5:16 дано настанови віруючим визнавати свої гріхи один перед одним та молитись один за одного щоб уздоровитися. Беручи відповідальність та будучи підзвітним іншим в тілі Христа, ми разом з Богом беремо участь в руйнуванні сили гріха у своєму житті. Сповідання гріха відноситься до глибин нашого серця, і підкорення втримує двері відкритими щоб в нас відбувалися справжні зміни.

 

В домашній групі гордість та гріх втрачають свою силу. Ви швидко зрозумієте, що підтримка групи укріпляє вас, і ваша підтримка зміцняє групу. Таким чином, ви будете зростати завдяки допомозі інших та допомагаючи іншим самі. Спілкуючись з добре відомими християнами, ми дізнаємось, як перемагати силу гріха в своєму житті. Цього неможливо досягнути в ізоляції від тіла Христа! Нижче ви знайдете завіт. Будь ласка, прочитайте його і дослідіть своє серце, перш ніж підписати його. Розкажіть про своє посвячення лідеру вашої домашньої групи. Життя згідно завіту зробить ваше життя вільним і радісним.

 

МІЙ ОСОБИСТИЙ ЗАВІТ

 

Знаючи, що Христос приніс мені свій мир,

я проголошую Його Господом всього мого життя.

 

Моє тіло, моя власність та моє майбутнє знаходяться в Його розпорядженні.

 

Я приєднуюсь до домашньої групи та буду вважати її своєю базовою християнською спільнотою.

 

Я буду реагувати на все з Божим прийняттям. Я не буду критикувати.

 

Я буду завжди памятати що Бог допускає все заради Своїх вічних цілей.

 

Я буду вчитися молитися і прагнути пізнавати як слухати Його голос.

 

Я молитовно буду шукати, чого Бог бажає в кожній ситуації, і буду Його інструментом зцілення.

 

Знаючи, що моя домашня група може відіграти вирішальну роль в моєму житті

або житті іншої людини, я зобовязуюсь присвятити себе для цього служіння

і зробити пріоритетом.

 

В Божому помазанні я буду Його інструментом для спасіння,

уздоровлення, звільнення та відновлення інших.

 

В такому дусі я запрошую Святого Духа взяти моє життя і використовувати його для Божої слави.

 

Імя_____________

Дата_____________

 

 

 

Частина 2, день 1

Як слухати вашого Господа

Кімната спілкування з Богом

 

Ваша мета: розвивати взаємовідносини, а не релігію!

А всім, що Його прийняли, їм владу дало дітьми Божими стати, тим, що вірять у Ймення Його” (Івана 1:12).

Як людина може стати дитиною Божою? (див. Івана 1:12).

 

 • Заглиблюючись в релігію
 • Приймаючи Ісуса Христа
 • Я не впевнений

 

Ви вибрали відповідь 2? Чи зрозуміло вам, що коли ви прийняли Христа як Спасителя, ви прийняли не релігію, а особистість – живого Христа в своє життя? Християнство – це не система законів і вірувань. Це особисті взаємовідносини з люблячим Богом, який бажає спілкуватися з вами і керувати вашим життям. Як і в кожних взаємовідносинах, що розвиваються, це – двостороннє спілкування. Бог бажає знати ваші турботи, чути ваші слова хвали та вдячності Йому, але Він також бажає говорити з вами – вести та підбадьорювати вас.

Бажання Ісуса мати з вами тісні взаємовідносини виявлені в Його словах:

 

“Ось Я стою під дверима та стукаю: коли хто почує Мій голос і двері відчинить, Я до нього ввійду, і буду вечеряти з ним, а він зо Мною”(Об’явлення 3:20).

Що найбільше схвилювало вас в словах Ісуса, звернених до вас в цьому вірші?___________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

КІМНАТА СПІЛКУВАННЯ З БОГОМ

Слуга починає діяти лише після того, як отримає вказівку від господаря. Навчаючись слухати Божий голос, ви будете отримувати вказівки, що торкаються ваших нужд, нужд інших людей та конкретні завдання, які Він хоче доручити вам. Деякі міркують, що Бог не спілкується з нами напряму. Але це не так! Він постійно говорить до нас. Він ніколи не мовчить!

 

Для того щоб виразно чути Бога, вам потрібно ввести у своє життя “Кімнату спілкування з Богом”. Цей образ з’явився після зустрічі американського та японського пасторів. Коли американський пастор приїхав до свого японського товариша, йому показали однокімнатний котедж, збудований в чудовому саду за будинком. Гість поцікавився призначенням цього котеджу, і господар пояснив, що це його “Кімната спілкування з Богом”, спеціальне місце, де він проводить час, слухаючи Божий голос.

“Кімната спілкування з Богом” – це швидше стан серця, а не фізичне місце. Це означає відкрити своє життя не лише щоб говорит з Ним, але також і слухати Його. Пророк Аввакум проявив схоже відношення, коли написав:

 

“Нехай я стою на сторожі своїй, і нехай на облозі я стану, і хай виглядаю, щоб бачити, що Він буде казати мені, і що відповість на жалобу мою. А Господь відповів та й сказав: Напиши це видіння…(Авак 2:1-2)”.

 

Оскільки Господь постійно говорить до нас, то було б доцільно поставити перед собою питання: “Чи слухаю я?”, а не “Чи говорить Бог?”.

 

ЯК БОГ ВЖЕ ПРОГОВОРИВ ДО ВАС?

Подумайте про це: факт, що ви стали християнином, переконує, що Бог дійсно говорить, і що ви дійсно чуєте Його, і що ви знаєте, як відповідатии Йому!

Ви – християнин, оскільки ви почули заклик Бога до покаяння. Тому в цьому уроці для вас немає нічого нового! Ви почули Його голос щонайменше один раз, а можливо і більше!

Де ви перебували коли Бог покликав вас прийняти Ісуса, як свого Господа і Спасителя?_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Чи проявлявся Його поклик до вас одним, сповненим силою словом, чи це було зростаюче відчуття?_______________________________________________ ____________________________________________________________________________

 

Як ви відреагували? Чи розповіли ви про свої переживання товаришу, керівнику домашньої групи або пастору? Якщо так, напишіть нижче ім’я/імена:________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

СЛУХАЙТЕ ЙОГО ГОЛОС!

Хто має вуха, щоб слухати, нехай слухає!” (Марка 4:23)

 

 Проводьте час в “Кімнаті спілкування з Богом”. Вам не треба шукати Його – Він шукає вас! Бог дає вам духовні вуха слухати Його! Вам треба почати не зі свого бажання знайти Його, а з Його бажання знайти вас. Ваше пристрасне прагнення до Нього витікає з Його прагнення до вас.

Ви можете почати проводити час в “Кімнаті спілкування з Богом” з цієї простої молитви: “Господь Ісус, дякую за те, що Ти любиш мене та кличеш мене до Себе. Я міняю те, що знаю про себе, на те, що я знаю про Тебе!” Тепер зберігайте тишу і послухайте Його голос.

 

Ви відчули, як Бог говорить до вас? Запишіть нижче яке враження справив на вас Його голос:____________________________________________________ ____________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

На цьому тижні вивчіть ваш другий Біблійний вірш: 1 Кор.10:13

 

Частина 2, день 2.

Як слухати вашого Господа

Христос – в вас!

 

ДЕ ПЕРЕБУВАЄ ХРИСТОС, КОЛИ СПІЛКУЄТЬСЯ З ВАМИ?

Христос не звертається до вас з небес, здалеку, коли ви чуєте Його голос. Він говорить прямо із середини вас. Апостол Павло сказав, що це “великий секрет” або “таємниця” Благої звістки: “Христос у вас - надія слави” (Кол. 1:27). Ісус оселився у вашому серці!

Бог не живе в приміщенні. Він живее у вас! Коли ви спілкуєтесь з Христом, Він перебуває всередині вас – у вашій “внутрішній людині”.

 

 “Щоб Він дав вам за багатством слави Своєї силою зміцнитися через Духа Його в чоловікові внутрішнім”(Ефесянам 3:16)

 

Де саме діє скріпляючий Дух Божий згідно цього вірша?________________ _____________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Ви можете говорити з Христом в будь-який час, бо Його дух завжди перебуває у вашій “внутрішній людині”!

Ця діаграма допомагає пояснити ваше спілкування з Богом, і як воно впливає на ваше життя.

Бог Отець, Син та Дух Святий пробуває у вашій “внутрішній людині”, але Його спілкування торкається всього вашого життя – тіла, духу, розуму, волі та емоцій. Якщо ви уявите себе повністю в Його розпорядженні, у Нього буде право працювати в кожній частині вашого життя. Він зможе торкнутися вашого тіла щоб оздоровити його. Він зможе торкнутися вашого Розуму щоб звільнити його від сумнівів. Він зможе послужити вашим емоціям щоб звільнити вас від страху, провини та низької самооцінки. Він торкнеться вашої волі, і ви відчуєте Його керівництво. Бог хоче щоб Його сила проникала у всю вашу сутність: ваші думки, бажання, емоції та рішення. Коли ви будете спілкуватися з ним, ви побачите чудові Божі справі в кожній частинці свого єства.

 

Ви можете запитати про які “твердині” йде мова на діаграмі. Це ті сфери вашого життя, які ще не підкорились повністю царюванню Христа. Можливо, зараз ви намагаєтесь подолати деякі з них. Можливо, ви не підозрюєте про існування інших, для них неповинно бути місця у вашому життя, і Бог буде забирати їх в міру того, як ви будете слухати Його голос і спокійно віддавати їх Йому. На настпуному тижні ви дізнаєтесь більше про те, як Бог звільняє від твердинь.

 

ЯК СЛУХАТИ ХРИСТА, ЩО ЖИВЕЕ В НАС

Ось деякі практичні поради, які допоможуть вам навчитися слухати голос Христа:

 

 1. 1. Будьте повністю відкриті для Бога, враховуючи ті сфери вашого життя, в яких ви хотіли б уникнути Божого втручання. Дайте Йому повну свободу дій у своєму житті. Часто саме цей крок допоможе вам вперше почути Його голос.

 

 1. Зрозумійте, що на перше ж наше прохання Бог виходить нам на зустріч. Ісус каже в Обявленні 3:20: Ось Я стою під дверима та стукаю: коли хто почує Мій голос і двері відчинить, Я до нього ввійду, і буду вечеряти з ним, а він зо Мною.

Він бажає з радістю прийняти нас в Свою присутність та міцно пригорнути.

 

 1. Ви можете почати свій час спілкування з простої молитви. Ось молитва, якою молився пророк Самуїл в дитинстві: Говори, Господи, бо раб Твій слухає!(1 Самуїла 3:10)

 

 1. 4. Спокійно очікуйте Його настанов. Проявіть терпіння. Іноді Його Слово приходить миттєво. Іншим разом, перш ніж проговорити до нас, Бог чекає від нас повного мовчання і цілковитого розуміння.

 

А зараз прийдіть до Бога в молитві, віддаючи себе Йому зі словами Самуїла і слухаючи Його голос, як слухав Самуїл.

Що ви чуєте або відчуваєте? Чи побуджує Він вас розмірковувати над певним місцем з Писання? Чи переконує Він вас помолитися чи послужити якійсь певній людині? Чи говорить Він вам про якісь певні взаємовідносини або проблеми у вашому житті? Слухайте! Слухайте! Запишіть ваші враження:___________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

На цьому тижні продовжуйте вивчати ваш другий Біблійний вірш – 1 Кор. 10:13, а також повторіть 1 Івана 5:11-12

 

 

 

 

Частина 2, день 3

Як слухати вашого Господа

Використання Писання в “Кімнаті спілкування з Богом

 

ВПІЗНАВАТИ ЗНАЙОМИЙ ГОЛОС

Коли мій земний батько телефонує мені, я відразу знаю хто це. Я миттєво впізнаю його голос, тому що чув його протягом багатьох років. Якщо ж телефонує новий знайомий, то тут все по-іншому. Я не можу з легкістю визначити, хто це, тому що недостатньо багато спілкувався з ним і не знаю його голосу.

 

В міру того, як ви будете вчитися слухати вашого небесного Батька, ваша здібність чути і розпізнавати Його голос буде зростати. Читання та вивчення уривків з Писання більш за все допоможе вам навчитися впізнавати Його голос. Слухаючи Його голос, що звучить до вас через писання, ви зможете почути той самий голос, коли Його Дух буде давати конкретні вказівки та наставляти вас. Той самий Дух, який надихав святих на написання Біблії, промовляє до вас в “Кімнаті спілкування з Богом”.

 

Коли ви вивчаєте та запам’ятовуєте вірші з писання, це не лише зміцняє вашу віру та обновлює ваш розум, це загострює ваше сприйняття голосу Бога.

 

БІБЛІЯ – ЦЕ БОГОМ НАДХНЕНЕ СЛОВО

Біблія знов і знов свідчить, що вона – Слово Боже, надхнене Його Духом.

 

Усе Писання Богом надхнене…” (2Тимофія 3:16)

 

Бо ви знаєте перше про те, що жодне пророцтво в Писанні від власного вияснення не залежить. Бо пророцтва ніколи не було з волі людської, а звіщали його святі Божі мужі, проваджені Духом Святим” (2Петра 1:20,21)

Як виникло писання згідно цих віршів?_______________________________ ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Той самий Дух, який надихав святих на написання Біблії, буде говорити до вас, якщо ви розмірковуватимете над Писанням та налаштуєте своє серце і розум на одну хвилю з Ним. Використання Писання в “Кімнаті спілкування з Богом” привчить вас до Його голосу.

Коли Бог говорить до вас в “Кімнаті спілкування”, Йога слова ніколи не будуть суперечити Писанню, оскільки Він Сам є Автором Біблії. Якщо те, що ви “чуєте”, супречить тому, що написано в Біблії, значить це походить від когось іншого, а не від Бога. Всі думки, несумісні з Біблійним вченням, повинні бути негайно відкинуті.

 

Як ви думаєте, коли віруючий слухає Божий голос та “чує” те, що протирічить Писанню, що є причиною цього? (позначте усі правильні варіанти відповідей)

 

 • Власні думки
 • Суперечливі мотиви в серці
 • Голоси з минулого, які не відповідають Божому слову
 • Сатана
 • Все перелічене вище

Правильною відповіддю є “все перелічене”. Наші думки можуть тимчасово вводити нас в оману. Іншого разу наші серця можуть бути нечисті, тому ми намагаємось “почути” те, що хочемо почути. Оманливі голоси з минулого також проникають в наш розум, або сатана намагається збити нас зі шляху. Як можна розпізнати походження думок? Лише налаштувавшись на одну хвилю з Писанням.

 

Настроювач фортепіано часто користується камертоном при настроюванні струн. Камертон має певну висоту, яка залишається завжди незмінною. Майстер не може налаштувати фортепіано, слухаючи лише його струни. Якщо б він так чинив, фортепіано поступово розлаштувалось б. Йому потрібен зовнішній стійкий стандарт. Коли він вдаряє камертоном та уважно слухає його стійку висоту, тоді він може абсолютно точно налаштувати висоту звучання фортепіано.

 

Біблія, Боже Слово відіграє аналогічну роль в нашому житті. Вона пропонує стійкий стандарт, який настроєю наші душі, серця та розуми на одну хвилю з Богом.

 

РОЗМІРКОВУВАТИ НАД БОЖИМ СЛОВОМ

Знайдіть у вашій Біблії 1 Послання Івана. Це лист учня Ісуса, Апостола Івана, до перших християн. Коротко помоліться, запрошуючи Бога промовити до вас через Його Слово, потім прочитайте 1 роділ цього Послання.

Що вам видалось найбільш важливим в цьому уривку? Можливо, Бог звертає вашу увагу на щось особливе? ____________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Запитайте Бога про що ще Він хоче сказати вам. Запишіть це: _____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Продовжуйте вивчати 1 Кор. 10:13

 

 

 

 

Частина 2, день 4

Як слухати вашого Господа

Навчимося чути Божий голос

 

ІСУС – ЖИВИЙ ШЛЯХ

Хоча писання має велике значення, коли ми вчимося чути Божий голос, але лише Його не достатньо. Фактично, деякі люди вивчали Біблію роками, але все ж не зрозуміли в чому полягає зміст та ціль життя з Богом. В Івана 5:39-40  Ісус сказав теологам першого століття:

 

“Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, вони ж свідчать про Мене! Та до Мене прийти ви не хочете, щоб мати життя. (Ів 5:39,40)”.

 

В основі нашої віри є не Біблія, а Ісус. Біблія написана для того, щоби скеровувати нас до Ісуса. Псалом 118:105 говорить: Для моєї ноги Твоє слово світильник, то світло для стежки моєї”(Псалом 118:105).

 

Боже Слово освітлює нам наш шлях. Воно схоже на автомобільні фари, які освітлюють дорогу в ночі. Воно освітлює шлях, але само по собі не є шляхом. В Івана 14:6 Ісус промовляє: Я – дорога, і правда, і життя, ніхто не приходить до Отця, інакше як через мене”.

 

Хто є шлях до Отця згідно до слів Ісуса? ______________________________________________________________________ ______________________________________________________________________

 

ОСОБЛИВИЙ ПОМІЧНИК

Щоби допомогти нам поглибити взаємовіднисини з Ним, Ісус дає нам особливого помічника, Духа Святого. Нижче ви прочитаєте обітниці, які дав Ісус своїм учням перед смертю:

 

“І вблагаю Отця Я, і Втішителя іншого дасть вам, щоб із вами повік перебував,

Духа правди, що Його світ прийняти не може, бо не бачить Його та не знає Його. Його знаєте ви, бо при вас перебуває, і в вас буде Він. Я не кину вас сиротами, Я прибуду до вас!”(Ів 14:16-18)

 

“Та Я правду кажу вам: Краще для вас, щоб пішов Я, бо як Я не піду, Утішитель не прийде до вас. А коли Я піду, то пошлю вам Його.” (Ів 16:7)

 

“Я ще маю багато сказати вам, та тепер ви не можете знести. А коли прийде Він, Той Дух правди, Він вас попровадить до цілої правди, бо не буде казати Сам від Себе, а що тільки почує, казатиме, і що має настати, звістить вам. Він прославить Мене, бо Він візьме з Мого та й вам сповістить.” (Ів 16:12-14)

 

 Що ми знаємо про роботу Духа Святого згідно цих обітниць? (відзначте усі правильні твердження)

 • Дух Святий – наш утішитель (особливий друг)
 • Ісус продовжує сьогодні скеровувати нас голосом Свого Духа
 • Робота Духа полягає в тому, щоби прославити Ісуса
 • Присутність Духа Святого така ж як і фізична присутність з нами Ісуса.

 

Ви відзначили усі відповіді як правильні? Якщо так, то ви маєте рацію. Вам слід було відзначити усі відповіді за винятком останньої. В Івана 16:7 Ісус каже, що присутність Його Духа навіть краща, ніж Його фізична присутність! Чому? В 14 розділі ми знаходимо підказку: Він не лише з нами, Він також і в нас! Коли Христос промовляє до нас, то це не міжміський дзвінок з найбільш віддаленої частини всесвіту. Він промовляє прямо до вас як ваш надійний друг та утішитель.

 

СЛУХАТИ ДУХ

Для того щоб чути голос Божого Духа, нам необхідно навчитись слухати по-новому – дуже уважно. В минулому ваші думки просто вилітали з голови, однак думки від Духа не мають нічого спільного з вашим процесом мислення. Вони походять від Божого Духа безпосередньо у вашій “внутрішній людині”.

Це не означає, що ми повинні бути “бездумними”. Бог обновлює та використовує наш розум. І все ж, для того щоб навчитись слухати Бога, потрібно заспокоювати вихор наших думок. Це допоможе нам внутрішньо сприймати побудження Духа.

Дайте власну оцінку нижченаведеним твердженням. Це допоможе вам зрозуміти, наскільки неосвіченими ви були в площині існування духовної сфери, покладаючись лише на свій розум (обведіть свою відповідь).

Так        Ні

В минулому справжню реальність для мене становив лише фізичний світ, а не фізичний та духовний разом.

Так        Ні

Я віддавав перевагу аналізу, не дозволяючи Богу вкладати Його думки в мій розум

Так        Ні

Я приймаю рішення покладаючись лише на власний розум і не очікую, що Бог вкладе мені Свої думки, Свій тягар та бачення.

Так        Ні

Я пізнаю Біблію швидше розумом, ніж дозволяю Богу вселяти мені Своїм Духом певні істини

Так        Ні

Як можна відрізнити голос Божого Духа від своїх власних думок? Тут подані деякі практичні поради:

 1. Думки, що походять з вашого розуму, народжуються в процесі роздумів. Але думки, що походять від Христа до вас – це спонтанні ідеї, слова, почуття та образи.
 2. Ви відчуваєте що думки походять із серця, а не з голови.
 3. Думки Духа іноді будуть незвичайні за змістом, вони можуть нести ідеї, образи або вказівки, які вам самим ніколи б не прийшли в голову.
 4. Вони принесуть із собою відчуття миру та духовної сили.
 5. Коли ви вчините згідно побуджень Духа, це принесе вам радість і свободу

 

Пам’ятайте – Бог постійно промовляє до вас! І вам вирішувати – чи звернути вам всю увагу Нього, і чи слухати Його голос.     

Частина 2, день 5

Як слухати вашого Господа

Ваша особиста кімната спілкування з Богом

 

ОСОБЛИВИЙ ЧАС, ОСОБЛИВЕ МІСЦЕ

Пастор з Японії, про якого йшлося (частина 2, день 1) мав невеликий будиночок, який слугував йому “Кімнатою спілкування з Богом”. Не кожен з нас може збудувати з такою ціллю спеціальну кімнату, але всі ми можемо виділити особливий час та місце у себе вдома.

Схоже, що у Ісуса також булла подібна “Кімната спілкування з Богом”. Перебуваючи біля Єрусалиму, Він використовував Оливну гору, розташовану на сході від міста, як особливе місце для відпочинку та молитв. Євангелія від Луки розповідає нам, що він кожного вечора йшов туди(Луки 21:37). Саме в тому саду Він молився вночі, виливаючи Батькові Cвоє серце, щоби прийняти силу та рішення зійти за нас на Хрест.

Проходячи через землю Ізраїльську, Він знайшов іншу “Кімнату спілкування з Богом”. В Луки 5:16 читаємо: “Він же відходив на місце самотнє й молився.

За шість століть до приходу Христа, пророк Даниїл також мав “Кімнату спілкування з Богом”. Тричі в день він молився Богу в своєму домі, де “…вікна в його горниці були відчинені навпроти Єрусалиму…”(Даниїла 6:11).

 

Ви можете подумати: “для чого мені потрібен особливий час та місце? Хіба я не можу розмовляти з Богом та чути Його голос протягом цілого дня?”.

Це правда, ви можете і повинні спілкуватися з Христом протягом дня. Разом з тим, вам потрібно зрозуміти, що коли ви виділяєте особливй час задля того щоб налаштуватись з Ним на одну хвилю та зосередитись на Ньому, ви будете більш чутливі до слів Його любові, заклику та підтримки у вашому буденному житті.

Для того щоб у взаємовідносинах міцніла любов, необхідно присвячувати їм час. Ваші взаємовідносини з Богом не є винятком.

 

ЯК СТВОРИТИ ВЛАСНУ КІМНАТУ СПІЛКУВАННЯ З БОГОМ

Можливо, ви вже розпочали виділяти особливий час та місце для зустрічей з Господом. Якщо так, то це чудово! Незалежно від того, зробили ви вже це, чи тільки починаєте, розгляньте декілька запитань, які допоможуть вам в “побудові” вашої власної “Кімнати спілкування з Богом”.

В який час і в якому місці вам було би зручно читати, молитись та слухати Бога?

 

Час:______________________________________________________

Місце:____________________________________________________

 

Ви “сова” чи “жайворонок”? Можливо, вам необхідно дослідити, щоб дізнатися про найкращі для вас час та місце і втілити цю нову звичку у своє життя. Якщо не вдасться з першого разу, спробуйте в іншому місці та в інший час. Просіть у Бога мудрості та розуміння. Він прагне зустрічі з вами!

 

Які зміни вам потрібно внести в розпорядок вашого дня, щоб встановити цей час? (можливо, прокидатись раніше, якщо ви бажаєте встановити цей час вранці. Якщо ви плануєте на вечір, можливо, вам слід змінити час перегляду телепрограм або час  побачень)_________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Припускаємо, що у вас призначена особиста зустріч з президентом країни. Чи дозволили б ви будь-яким обставинам перешкодити їй? В вашій “Кімнаті спілкування з Богом” ви зустрічаєтесь з Творцем всесвіту. Ніщо не може бути важливішим.

Що могло би втрутитися у ваш час спілкування з Богом? Як би ви могли уникнути або звести до мінімуму такі перешкоди?_________________________ ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Щоби звести до мінімуму перешкоди, корисно поспілкуватись з членами сім’ї або товаришами по кімнаті і дати їм знати що ви будете проводити час з Богом і бажаєте щоб вас не турбували, за винятком якихось екстрених випадків(допоможіть і їм встановити час, коли їх нічого не буде відволікати).

 

ПРИХОДЬТЕ З ОЧІКУВАННЯМ ТА НАДІЄЮ

Знову і знову в Біблії звучить заклик “прийти” до Бога, щоби пережити Його життя та радість:

 

“О, всі спрагнені, йдіть до води, а ви, що не маєте срібла, ідіть, купіть живности, й їжте! І йдіть, без срібла купіть живности, і без платні вина й молока! Нащо будете важити срібло за те, що не хліб, і працю вашу за те, що не ситить? Послухайте пильно Мене, й споживайте добро, і нехай розкошує у наситі ваша душа!”(Іс 55:1,2)

 

“Коли прагне хто з вас нехай прийде до Мене та й п'є! Хто вірує в Мене, як каже Писання, то ріки живої води потечуть із утроби його”. (Івана 7:37,38)

У вищенаведених віршах обведіть ручкою слово “ідіть”.

 

Що Бог обіцяє зробити коли ви приходите до Нього? ____________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Христос кличе вас та бажає розповісти вам чудові речі. Не думайте про час, проведений з Ним, як про якийсь обов’язок, але як про побачення – особливий час, спеціально відведений та з нетерпінням очікуваний вами обома.

 

 

Частина 3, день 1

Прийміть свободу Христа

Свобода від провини

 

Коли Син отже зробить вас вільними, то справді ви будете вільні”(Івана 8:36).

 

Християнське життя – це життя свободи. З іншого боку, сатана бажає заполонити людей в рабство гріха, страху та обману. Ісус помер, щоб звільнити нас від всього цього ярма. Цього тижня ви будете вивчати як за допомогою Ісуса отримати свободу у всіх сферах свого життя.

 

ВИ ЗНАЄТЕ, ЩО ВАШІ ГРІХИ ПРОЩЕНІ?

Ви пам’ятаєте визначення “гріха?”. Гріх – це коли ви підносите на престол свого життя себе, а не Ісуса. Це значить відкинути Бога, Його плани та йти своїм шляхом. Гріх – це проблема, з якою зустрічаються невіруючі, коли розмірковують про спасіння та про права Христа. Вони можуть запитати себе: “Чи готовий я відвернутись від себе до Христа та прийняти очищення та свободу, котрі Він пропонує?”.

Для нас, християн, проблема полягає в “гріхах”, а не в “гріху”. Хоча ми вибрали слідувати за Христом, ми все ще час від часу неслухняні та відкидаємо Божий контроль над своїми вчинками, словами або відношенням:

 

“Коли ми так чинимо, Бог дає нам чудові обітниці: “Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої”(1 Івана 1:9).

Згідно цього вірша, що ви повинні робити щоб отримати прощення та очиститись? __________________________________________________________ _________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Слово “сповідувати” означає “згодитися з Богом”. Ми визнаємо, що згрішили, ми не відкидаємо цього та не виправдуємося.

Зверніть увагу на ступінь Божого прощення в 1 Івана 1:9. Він очищає нас від усієї неправди! В Псалмі 102:112 йде мова про те, наскільки далеко віддалені від нас гріхи:

 

Як далекий від заходу схід, так Він віддалив від нас наші провини!”.

 

Боже прощення досконале. Вам не потрібно сумніватися, прощає Бог наші гріхи чи ні, коли ви їх сповідуєте. Він вірний і повністю пробачає та очищає вас.

 

ДАВИД: ПРИКЛАД БОЖОГО ПРОЩЕННЯ

Цар Давид був винен в серйозних гріхах, включаючи хтивість, перелюб, зраду та вбивство. І все ж Він визнав свій гріх перед Богом в Псалмі 50:6:

“Тобі, одному Тобі я згрішив, і перед очима Твоїми лукаве вчинив, тому справедливий Ти будеш у мові Своїй, бездоганний у суді Своїм”.

 

Коли Давид визнав в 2 Самуїла 12:13: Згрішив я перед Господом! – Божий пророк Натан відразу сказав: І Господь зняв твій гріх, не помреш!”.

 

БОГ ПРОБАЧАЄ ВАС!

Вас не повинно дивувати що Бог великодушно пробачає, бо саме з цієї причини Він послав Ісуса померти за вас.

 

Не в тому любов, що ми полюбили Бога, а що Він полюбив нас, і послав Свого Сина вблаганням за наші гріхи(1Івана 4:10).

 Чому вам не потрібно боятися Божого  покарання, коли ви сповідуєте свій гріх, згідно цього вірша?_______________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Хіба не чудово знати, що Ісус прийняв на себе ваше покарання? Коли ви визнаєте що не праві, взявши контроль над своїм життям в свої руки, і відкинувши Його царювання, Бог чує вашу сповідь та проголошує: “ти вже прощений!”. А зараз зайдіть у вашу “Кімнату спілкування з Богом”. Попросіть Бога дослідити ваше серце та виявити невизнані гріхи у вашому житті. Після чого визнайте ці гріхи конкретно перед Богом. Моліться: “Батько, я сповідую (конкретне відношення або вчинок) як мій гріх, я відвертаюсь від цього і прошу Тебе простити мене”.

Коли ви помолились, пам’ятайте, що ви не маєте більше права жити з почуттям провини за те, що Він вже пробачив! Не дозволяйте собі навіть думати: “Ну, Бог пробачив мене, тому що Він – Бог. Я вдячний Йому за те, що Він зробив, але це не означає, що я сам можу пробачити себе! Я відчуваю, що не заслуговую свого прощення, тому я буду продовжувати картати себе. В будь-якому разі я поганий, хоч Бог і пробачив мене”. Цим ви заперечуєте Божу силу та своїм самоосудженням ставите себе вище Його прощення.

Нижче запишіть молитву, в якій подякуйте Богові за прощення та очищення____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

На цьому тижні вивчіть 1 Івана 1:9

Частина 3, день 2

Прийміть свободу Христа

Що таке твердиня

 

ТВЕРДИНІ ОЗНАЧАЛИ:

Пригадайте, ми вже вчили, що твердині – це ті сфери нашого життя, які ще не підкорились повністю царюванню Ісуса (див. діаграму на стор…….).

 

Ви знаєте звідки походить слово “твердиня”? Вперше воно було використано в Старому Завіті. Здобувши Обітовану землю, Ізраїльський народ витіснив звідти більш могутні народи та племена. Бог повелів їм повністю знищити всіх людей, що раніше населяли цю землю. Це може видатись жорстоким, але племена, що проживали там, протягом віків виконували огидні ритуали, включаючи й приношення в жертву немовлят. Божий народ жодним чином не міг жити разом на одній землі з цими зіпсутими людьми. Нажаль, лідери Ізраїльського народу не послухались наказів Єгови. Хоча вони захопили багато потужних та добре захищених міст, все ж вони залишили за собою деякі укріплені місця. Ці регіони були названі “твердинями”. Наприклад, місто Єрусалим протягом кількох сотень років залишалось поза їх контролем. Ці твердині були вогнищами опору, яким вони дозолили існувати. Деякі з них були добре укріпленими містами. В інших випадках це були невеликі укриття в пустині для маленьких зграй мародерів. І в кожному випадку вони породжували безкінечні страждання, кровопролиття та сердечний біль, що, в кінцевому рахунку, призвело до поразки Ізраїля.

 

В Новому Завіті слово “твердиня” використовується для позначення тих сфер нашого життя, які ще не повністю підкорились контролю Ісуса. Наприклад, у 2 Кор. 10:4-5 Павло пише:

 

Зброя бо нашого воювання не тілесна, але міцна Богом на зруйнування твердинь, ми руйнуємо задуми, і всяке винесення, що підіймається проти пізнання Бога, і полонимо всяке знання на послух Христові”.

Згідно наведених віршів, відмітьте правильні твердження

 

 • Ми приймаємо участь в духовній боротьбі
 • Ми боремось з лукавим в той же спосіб, як це роблять невіруючі, що оточують нас
 • У нас є потужна зброя щоб перемогти в нашій боротьбі
 • Наша ціль полягає в тому, щоб кожна наша думка та відношення знаходились у згоді з нашими взаємовідносинами і з Богом
 • Твердині часто знаходять в нашому розумі

 

(Ви повинні були відмітити всі відповіді за винятком другої)

 

Ми беремо участь в битві подібно до Ізраїльського народу, але ми боремося, опираючись не лише на нашу власну силу волі та особисті ресурси. Ми використовуємо дану Богом потужну зброю, таку як істина Його слова та розуміння від Духа Святого. Нашій зброї під силу звільняти людей та приводити їх до Христа.

ЯК ВИГЛЯДАЄ ТВЕРДИНЯ?

Коли ми приймаємо Христа та віддаємо Йому своє життя, завжди залишаються сфери, які не повністю підкоряються Його контролю. Хоча ми щиро намагаємось усім серцем слідувати за Христом, ми все ще маємо образи, шкідливі звички або давні відносини, що потребують зцілення та свободи Христа. В одному випадку, твердині – це невеликі зони опору, а в іншому, це міцні укріплені райони.

 

Наприклад, молодий батько сім’ї прийняв Христа. Він був вірним християнином з хорошим лідерським потенціалом. Однак він міг зірватися та вилити свій гнів на членів сім’ї. Коли він попросив братів у Христі помолитись за нього, Божий Дух відкрив твердиню в його житті: порнографію. Саме це і дозволило сатані увійти в його життя, і як іноді відбувається, відчуття пригніченості проявилось в гніві, що на перший погляд не мав відношення до справи в даному випадку. Коли він визнав цей гріх та знищив журнали, Бог звільнив його чудесним способом, та його життя змінилось.

 

Одна з твердинь Сюзан була менш помітною. Замість того, щоб слухати голос Христа та дозволяти Йому контролювати її відносини та вчинки, вона часто дозволяла страху неприйняття керувати її життям. Вона постійно шукала прихильності. Вона звільнилась від цього почуття, коли навчилась приймати безумовну прихильність та любов Христа і чути Його голос серед інших.

 

В міру зростанні у Христі ви, ймовірно, виявите гріхи та шкідливі звички, які ви впродовж багатьох років допускали в своє життя. Сюди може входити гіркота та гнів по відношенню до того, хто викликав у вас біль, окультна практика(гороскопи, ідолопоклонство, передбачення долі та ін.), руйнуючі здоров’я звички, схильності, страхи або сором, викликані травмуючими життєвими переживаннями, мастурбацією, порнографією або іншими хтивими звичками.

 

ПЕРЕМОГА НАЛЕЖИТЬ ВАМ!

Коли закінчилась Друга світова війна, вцілілі ряди японської армії все ще продовжували відчайдушно боротись. Подібне відбувається і в житті християнина. Війна закінчена, ми повністю віддались Христу, і в нас не виникає питань щодо кінцевого результату. Але ще залишаються території опору, які повинні бути завойованими.

 

А Богові дяка, що Він Господом нашим Ісусом Христом перемогу нам дав”(1 Кор. 15:57)

 

Коли ви будете шукати можливі твердині в своєму житті, усвідомте, що перемога в кінцевому рахунку залежить не від вас, а від того, що зробив Ісус для вас на Хресті. Перемога та зцілення вже належать вам. Це необхідно лише приймати та застосовувати у всіх сферах свого життя.

 

На цьому тижні вивчіть 1 Івана 1:9.

 

 

 

 

Частина 3, день 3

Прийміть свободу Христа

Свобода від образ (4сторінки)

 

РАБСТВО ЧИ СВОБОДА?

Ісус проголосив:

“Злодій тільки на те закрадається, щоб красти й убивати та нищити. Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали”(Ів. 10:10).

 

Христос бажає дати життя з подостатком; сатана бажає зруйнувати це. Образа – це такий інструмент ворога, з допомогою якого він тримає людей в рабстві. Слово “образа” означає, що ми сердимось та відмовляємось пробачати тих, хто погано вчинив з нами.

Протягом нашого життя кожного з нас ображають та ранять. Коли нас ображають, ми можемо або затамувати гіркоту на кривдника, або пробачити, як Христос простив нам.

 

Образа перешкоджає потоку Божого миру і радості в наше життя, в результаті чого в нашому серці росте гіркота та гнів. Це контролює наші відносини і вчинки, примушує нас реагувати на людей та ситуації, виходячи з попередніх образ, а не з любов’ю та свободою. Образа також перетворюється на родючий грунт, де можуть рости інші хвороби. Лікарі кажуть, що крім емоційного отруєння, образа може через якийсь час завдавати нам фізичні проблеми, такі як біль в спині, виразка, артрит та високий кров’яний тиск.

 

Іноді люди міркують, що, відмовляючись пробачити своїх кривдників, вони тим самим карають їх. Але, насправді, страждає більше той, хто не пробачає.

 

Доктор Тімоті Уорнер, який навчає про свободу в Христі зображає це наступним чином. Коли хтось ображає когось, утворюється “ланцюг” образ, що з’єднує ображеного та кривдника. Час та відстань зазвичай не можуть допомогти звільнитися від болю. Тільки ображена людина може зняти біль. Коли вона обирає пробачити та звільнити свого кривдника, тоді вона виявляє, що, таким чином, сама отримала звільнення.

 

 

 

ЗАКЛИК ПРОБАЧАТИ
 

 

Терпіть один одного, і прощайте собі, коли б мав хто на кого оскарження. Як і Христос вам простив, робіть так і ви!(Кол 3:13)

 

“І коли стоїте на молитві, то прощайте, як маєте що проти кого, щоб і Отець ваш Небесний пробачив вам прогріхи ваші” (Мк 11:25).

Як ми повинні ставитись до людей, які чинять нам біль, згідно наведених вище віршів?_________________________________________________________ ____________________________________________________________________________

 

Що та кого велить прощати Ісус в даних віршах?_______________________ __________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

ПРОЩАЙТЕ, ЯК І ВАМ ПРОСТИЛИ

Ви могли б обрати прощення лише тому, що бажаєте бути цілісним, вільним від гіркоти та гніву, або тому що це Божа заповідь. Однак, найкраща мотивація прощення – це те, що Христос прощає вас. Коли Він був розп’ятий на хресті з кровоточивими ранами, з ниючим від болі тілом, Він кликнув:

 

“Отче, відпусти їм, бо не знають, що чинять вони!” (Лк 23:34).

 

Його рішення пробачити поширювалось не лише на тих хто розпинав, але і на вас зі мною. Наші гріхи привели Його до хреста. Він любив нас і помер за нас, незважаючи на наші гріхи. Як написав апостол Павло:

 

“А Бог доводить Свою любов до нас тим, що Христос умер за нас, коли ми були ще грішниками” (Рим 5:8).

 

Прощення це…

Прощення – це вибір, а не почуття. Зазвичай, ми не “відчуваємо”, що нам потрібно пробачити когось. Відчуття приходить пізніше, іноді швидше, іноді повільніше, після того як ми обради прощення. Прощення означає прийти до Бога з молитвою і промовити:

Батько, я приймаю рішення простити___(імя)___”.

 

Коли ви будете вивчати наступну сторінку, проведіть час в роздумах та молитвах:

Кого вам потрібно пробачити? Напишіь нижче їх імена. Далі після кожного імені напишіть: “В Ім’я Ісуса Христа, я прощаю тебе!”

Батьки (живі або  ні)______________________________________________________ ____________________________________________________________________________

Інші члени сім’ї__________________________________________________________ ____________________________________________________________________________

Співробітники___________________________________________________________ ____________________________________________________________________________

Друзі___________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________

Члени домашньої групи___________________________________________________ ____________________________________________________________________________

Хтось з вашого минулого__________________________________________________ ____________________________________________________________________________

Ви самі чому? ___________________________________________________________ ____________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________

 

Дозвольте Богу ніжно промовити до вашого серця, нагадати людей або обставини, що треба пробачити. Деяких ви можете згадати зараз, інших через тиждень. Коли б це не трапилось, прийдіть до Бога в молитві і скажіть: Батьку, я прощаю…”.

Якщо вам потрібна Його допомога, щоб пробачити, попросіть Його про це. Ваш наставник також буде завжди готовий молитися з вами.

Повторіть усі вірші з писання за минулий тиждень і за цей тиждень.

 

 

 

Частина 3, день 4

Прийміть свободу Христа

Свобода від твердинь

 

З КИМ МИ ВЕДЕМО БОРОТЬБУ?

“Бо ми не маємо боротьби проти крови та тіла, але проти початків, проти влади, проти світоправителів цієї темряви, проти піднебесних духів злоби” (Еф 6:12).

Проти кого ми ведемо боротьбу згідно наведеного нижче вірша? _________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Ми залучені до війни. Сатана не бажає, щоб ми наситились життям Христа з надлишком, тому ми боремося проти духовних сил темряви, які бажають захопити нас в рабство. Коли ви навчитесь перемагати цих ворогів, ваша віра в Божу силу зросте, і ви зможете ділитись Його свободою з іншими. Почніть зараз!

 

ВИЯВІТЬ ТВЕРДИНІ У ВАШОМУ ЖИТТІ

Деякі твердині долаються легко. З іншими треба боротися. Підтримка і молитва зі сторони часто стають у пригоді. Не соромтесь попросити допомоги у керівника своєї домашньої групи. Він готовий послужити вам, або познайомити вас з тою людиною, яка спеціально підготовлена для служіння в даній сфері.

Не залежно від того, молитесь ви самі чи з друзями християнами, слідуйте цим крокам, щоб звільнити своє життя від твердинь. Щоби досягати Христової свободи від твердинь необхідно молитися насамоті та дозволяти Богу промовляти до вас.

 

 1. Досягайте Христової перемоги та захисту. Прочитайте 1 Кор. 15:57. Моліться: “Господь, дякую, що Ти вже в повній мірі заплатив за мене і що вся перемога належить мені, тому що Ісус помер за мене і знову воскрес. Коли я борюсь з ворогом і приймаю Твою перемогу, я проголошую Твій повний захист над собою та своєю сім’єю через ім’я Ісуса.”
 2. Очистіться. Прочитайте 1 Івана 1:9 та визнайте всі відомі вам гріхи, які вкоренились твердинями у вашому житті.
 3. Підкоріться Божій волі, а не своїй. Скажіть Йому, що хочете мати Його повноту і свободу. Запросіть Його Духа Святого скеровувати ваші думки. Не йдіть попереду Нього зі своїми планами; навпаки, будьте готові, що Він виявить вам Свої плани, коли нагадає про конкретні сфери у вашому житті та вкаже шлях до свободи.
 4. Визнайте гріхи, коли Бог буде нагадувати вам про них. Де б не знаходилась твердиня, там завжди буде вхід, гріх або випробування, які дали лукавому можливість вкласти у вас твердиню. Тут подані деякі сфери, в яких вам необхідно дослідити своє серце. Дозвольте Духу Святому пригадати вам. Цими сферами можуть бути:

 

Заняття окультизмом. Біблія неодноразово засуджує всі форми чаклунства, спіритизму та поклоніння предкам. Чи передбачували вашу долю, чи захоплювались ви астрологією, медитацією, лжерелігіями або шукали інші джерела духовної сили, що не мають нічого спільного з Ісусом Христом? Які вчинки або ситуації нагадує вам Дух Божий? Конкретно сповідуйте кожен подібний випадок як гріх та прийміть Боже прощення.

 

Гріх. Де є вкорінений гріх, там часто формується твердиня. Чи доводилось вам боротись з гріхом у ваших словах, відносинах або у ваших вчинках? Нехай Бог нагадає вам про конкретні гріхи, щоб ви змогли сповідувати їх та пізнати Його повне очищення та звільнення.

Ненависть. Хто вас сильно образив в минулому? Кого вам необхідно пробачити? Чи пам’ятаєте, ви не повинні переживати подібне відчуття, виберіть прощення. Чи потрібно вам простити когось з членів сім’ї, друзів або самого себе?

 

РУЙНУЙТЕ ТВЕРДИНІ!

Павло сказав, що Божа зброя, Його Слово та Дух, “міцна…на зруйнування твердинь” (2 Кор 10:4). Коли вони зруйновані, у сатани більше немає цих опорних пунктів, з яких він може впливати на ваше життя. Тільки-но Бог виявить конкретні сфери і ви сповідаєте гріх та простите інших, ви зможете зруйнувати твердині, використовуючи схожу молитву:

 

“Господь Ісус, я дякую Тобі, що через Твою силу, я можу скинути та зруйнувати всі твердині в моєму житті у сфері(назвіть сфери, які, на ваш погляд, створюють проблеми у вашому житті).

Злі духи, я забороняю вам або будь-яким іншим силам зла, які можуть прийти замість вас, працювати в цих сферах. Я проголошую всі ваші справи зруйнованими в ім’я Ісуса.  

З силою та владою Господа Ісуса Христа я зв’язую і наказую вас залишити мене. Я вважаю, що всі ваші думки зруйновані і не дозволю вам виявляти мені уявну підтримку чи утішення та суперечити Божому слову. Амінь”.

 Проголосіть перемогу Христа!

 

Прочитайте вголос уривок з Писання та помоліться молитвою, що наведена нижче:

 

“І вони його перемогли кров'ю Агнця та словом свого засвідчення, і не полюбили життя свого навіть до смерти!” (Об’явлення 12:11)

 

Як дитина Божа, я проголошую, що сатана переможений і є тим, хто зазнав поразки, я переміг його кровю Ягняти, словом мого свідоцтва та не полюбив життя свого до смерті. Зараз я прошу щоб Ти по-новому вклав Дух Свій в кожну сферу мого життя.

 

Дякую Тобі Господь, що Ти помер за мене, і що скеровуєш мене прийняти Твою свободу. В Імя благословенного Ісуса Христа, мого Господа. Амінь.

 

Які питання відносно твердинь ви хотіли б поставити вашому наставнику або керівнику домашньої групи?

 

 

Частина 3, день 5

Прийміть свободу Христа

Постійно живіть в перемозі

СОЛДАТ БЕЗ ЗБРОЇ?

Ви можете собі уявити солдата, що йде у бій без необхідної амуніції? Наскільки ефективним він буде без каски, зброї та іншої амуніції? Такий солдат виявився б не лише в безглуздому, але й небезпечному стані, більше того, він був би неефективним в рядах власної армії.

 

Апостол Павло писав:

 

“Бо ми не маємо боротьби проти крови та тіла, але проти початків, проти влади, проти світоправителів цієї темряви, проти піднебесних духів злоби.

Через це візьміть повну Божу зброю, щоб могли ви дати опір дня злого, і, все виконавши, витримати. Отже, стійте, підперезавши стегна свої правдою, і зодягнувшись у броню праведности, і взувши ноги в готовість Євангелії миру. А найбільш над усе візьміть щита віри, яким зможете погасити всі огненні стріли лукавого. Візьміть і шолома спасіння, і меча духовного, який є Слово Боже (Еф 6:12-17).”

Прочитайте, будь ласка, наведені вірші. З’єднайте лініями предмети амуніції у лівій колонці з їх відповідником у правій колонці.

 

БРОНЯ                   СПАСІННЯ

ВЗУТТЯ                  СЛОВО БОЖЕ

ШОЛОМ                ІСТИНА

МЕЧ                      БЛАГОВІСТЯ МИРУ

ЩИТ                    ПРАВЕДНІСТЬ

ПОЯС                              ВІРА

 

РОЗПОЧИНАЙТЕ КОЖЕН ДЕНЬ, ВДЯГАЮЧИ ПОВНУ БОЖУ ЗБРОЮ

Кожного ранку вам доводиться одягатись. У схожий спосіб ви повинні, як солдат, починати кожен день з підготовки до битви. Яка користь в тому, щоби одягати на себе зброю, коли битва завершена!

 

Спочатку буде нелегко виділяти час для молитви щоранку і навіть неможливо, якщо Дух Святий не дасть вам сили. Просіть Бога дати вам бажання і силу змінити життєві звички та говорити з Ним кожного дня. Крім вдячності Богу за новий день служіння йому і висловлювання Йому своїх прохань, приділіть час для підготовки до духовних битв нового дня. Моліться в наступним чином:

 

Небесний Отець, дякую, що Ти проживеш зі мною цей день, що ти благословиш мене і будеш використовувати для благословіння інших. Сьогодні я вдягаю Твою зброю: пояс істини на мені, Твоя праведність як броня, щоби захищати бажання мого серця, взуття благої звістки Твого миру, щит віри, щоб відбивати атаки лукавого, шолом спасіння, щоб охороняти думки мого розуму, і меч Духа, який є Твоє слово. Я прошу щоб Ти оточив кожного члена моєї сімї огорожею Свого захисту протягом цього дня. Оберігай їх від фізичної та духовної небезпеки. Я вірю, що Ти це зробиш і дякую Тобі за це!”

 

СИЛА ПЕРЕМАГАТИ

Бог не розраховує, що ви проживете життя, покладаючись лише на власні сили. Він пропонує вам зодягнутися силою Його Духа. Фактично, Біблія каже, що та сила, яка воскресила Ісуса з мертвих, буде діяти і у вашому житті (Еф. 1:18-20). В Івана 7:37-39 Ісус говорив про чудову присутність Його Духа:

 

“Коли прагне хто з вас нехай прийде до Мене та й п'є! Хто вірує в Мене, як каже Писання, то ріки живої води потечуть із утроби його. Це ж сказав Він про Духа…”.

Що, за словами Ісуса, ми повинні робити, якщо бажаємо більше за те, що Він приготував для нас? _______________________________________________ ____________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________

 

Наскільки сильно ви бажаєте щоб Бог посилив Свою дію у вашому житті?

 

 • В даний час я повністю задоволений
 • Моя спрага отримати силу Божого Духа зростає
 • Я вже відчуваю сильну спрагу за тим, щоб Бог посилив Свою дію в моєму житті
 • Інше_______________________________________________________

Чи є у вас якісь сумніви або побоювання, що перешкоджають вам в повній мірі відкрити своє життя для Божої присутності, яка огортає силою? Якщо так, то що це?____________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

На зустрічі зі своїм наставником присвятіть час для обговорення питань, що виникли у вас, а також повторіть вірші для вивчення.  

 

 

 

 

Частина 4, день 1

Слідуйте за Ісусом як за Господом

Сповідуйте, що Ісус – Господь

 

ІСУС - ГОСПОДЬ!

Бо коли ти устами своїми визнаватимеш Ісуса за Господа, і будеш вірувати в своїм серці, що Бог воскресив Його з мертвих, то спасешся, бо серцем віруємо для праведности, а устами ісповідуємо для спасіння(До Римлян 10:9,10).

Які дві речі, згідно цих віршів, потрібно зробити людині, щоб отримати спасіння?

1._____________________________________________________________________

 2._____________________________________________________________________

 

Використовуючи слово “Господь”, ми рідко запитуємо себе що воно означає. Подумайте, які слова в сучасній мові найбільш точно відображають значення цього слова?

 • Директор
 • Лідер
 • Священник
 • Бос
 • Товариш

Інше____________________________________________________________________

 

Згідно до біблійних словників, слово “Господь” означає “господар, цар…той хто має над чимось повний контроль”. Слово також несе в собі значення божественної царської величі. Визнавати своїми устами, що “Ісус – Господь”, означає особисто відкрито проголосити Ісуса царем та господарем. Він той, ким Він і претендує бути – Син Божий. А точніше, Він – ваш лідер та провідник, Той, Кому ви повністю віддали під контроль своє життя.

 

ВИЗНАВАТИ ВЕРХОВЕНСТВО ІСУСА

Тут приводяться ще два місця з Писання, які говорять про визнання Христа:

 

Отже, кожного, хто Мене визнає перед людьми, того перед Небесним Отцем Моїм визнаю й Я. Хто ж Мене відцурається перед людьми, того й Я відцураюся перед Небесним Отцем Моїм”. (Від Матвія 10:32,33)

 

“Коли хто визнає, що Ісус то Син Божий, то в нім Бог пробуває, а він у Бозі”.

(1 Івана 4:15)

Згідно до цих віршів, які обітниці даються тим, хто визнає верховенство Ісуса.

1.________________________________________________________________

2.______________________________________________________________________

 

Уявіть собі що у вас з’явився новий товариш. Вам подобається спілкуватись з цією людиною, і він(вона) дав(ла) вам знати, що ви особливий друг. Незабаром людина говорить з кимось іншим, не підозрюючи, що ви все чуєте. Ваш новий друг критично про вас відгукується і стверджує, що ви не друг. Як би ви почували себе після цього?

Що б ви подумали про цю людину та ваші взаємовідносини?(відмітьте усі можливі відповіді).

 

 • Що він тимчасово про мене забув
 • Що насправді я не є найкращим другом
 • Що він соромиться мене
 • Що я не можу покладатись на цю дружбу
 • Інше_________________________________________________________

 

А тепер уявіть, що ви почули, що ця людина вихваляє ваші якості і з гордістю претендує на вашу дружбу. Ці слова, призначені для інших людей, відкрили б істинну природу взаємовідносин з вами. Ісус каже те ж саме про своє верховенство і про те, як ви визнаєте Його перед іншими людьми.

 

Назвіть імена тих, кому ви вже розповіли про свої нові взаємовідносини з Христом:_________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Якою була їхня реакція?____________________________________________ _____________________________________________________________________ _____________________________________________________________________

 

Що ви відчуваєте, коли думаєте про визнання Ісуса перед близькими вам людьми. Відмітьте усі правильні відповіді

 

 • Я із задоволенням розповідаю про те, що Христос зробив в моєму житті
 • Я боюсь говорити про це деяким людям
 • Я не знаю точно як розповісти про свої взаємовідносини з Христом
 • Мені б хотілось мати молитовну підтримку моєї домашньої групи, щоб визнати Христа перед членами сім’ї та друзями
 • Все вищеперераховане
 • Інше__________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

На цьому тижні вивчіть Івана 16:24. Повторіть всі попередні вірші.

Частина 4, день 2

Слідуйте за Ісусом як за Господом

Ваш спаситель і Господь

 

СПАСИТЕЛЬ І ГОСПОДЬ

Уявіть собі, що ви пливете. Ви вже далеко від берега, і раптом ваш бік починає зводити судома, і у вас немає сили плисти далі. Ще трохи і ви потонете. Ви гукаєте: “Допоможіть! Допоможіть!”. Сильний плавець чує ваш вигук і рятує вас.

Яке слово найкраще описує вашого Спасителя (позначте свою відповідь)

 • Мій “Спаситель”
 • Мій “Господь”

 

Тільки через те, що цей плавець врятував вас, він не став вашим господом, чи не так? Щоб він став вашим господом, вас потрібно було би сказати:

 

Якщо б не ти, я б загинув. Тому зараз я віддаю своє життя тобі. Ти отримав право бути моїм господом. Скажи мені, де ти хочеш, щоб я працював та жив? Я твій раб. Ти володієш моїм життям. Я завжди буду любити тебе за те, що ти врятував моє життя.

Перш ніж стати віруючим, ви були господарем свого життя. У вашому серці є трон. Ви були царем на цьому троні, і ніхто не міг змагатися з вами за цей трон. Ви самі приймали усі рішення, навіть не запитуючи в Бога про Його план для вашого життя. Усіх нас наше самодостатнє життя приводило до численних помилок. Всі ми з жалем озираємось на біль, якого ми завдали собі та іншим людям, виходячи з корисливих побуджень робити все по-своєму. Часто ми завдаєм болю тим, кого любимо більш за все.

 

Запишіть деякі свідоцтва з вашого життя, коли ви самі були собі господарем ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Увірувавши, ви віддали своє життя Ісусу Христу щоб Він став не лише вашим Спасителем, але також і Господом. Це означає, що ви відмовились від усіх прав на своє життя. Ви постійно проголошуєте: “Ісус – Господь!”.

Численні переваги очікують того, хто слідує за Ісусом як за Господом. Вперше у своєму житті ви можете жити згідно Божого плану. Він ніколи не робить помилок. Коли ви надасте право вибору Йому, то завжди будете мати найкраще, що тільки може запропонувати життя. З Христом, як Господом ви можете отримати життя з подостатком. Він вмер щоб запропонувати це вам. Його благодатна присутність у вашому житті принесе “плоди Духа”, якими є: “любов, радість, мир, довготерпіння, благість, милосердя, віра, лагідність, здержливість”(Галатів 5:22). Його керівництво покаже вам мету та зміст життя.

 

ПЕРЕВАГИ СЛУЖІННЯ ІСУСУ, ЯК ГОСПОДУ

Людина, що написала Псалом 118:72-73, зрозуміла, як це радісно бути слугою Бога богів.

Ліпший для мене Закон Твоїх уст, аніж тисячі золота й срібла. Руки Твої створили мене й збудували мене, подай мені розуму, й хай я навчусь Твоїх заповідей!

 

В Ісаї 29:16 пророк описує людину, яка не розуміє цієї істини:

“О, ваша фальшивосте! Чи ганчар уважається рівним до глини? Чи зроблене скаже про майстра свого: Він мене не зробив, а твір про свого творця говоритиме: Він не розуміє цього?”.

“Тронний зал” людини, про яку писав Ісая мав такий вигляд: такого типу віруючі прийняли Ісуса як свого Спасителя, але все ще вагаються, чи потрібно віддати Йому повне право царювати як Господу, чи ні. Таких віруючих Біблія називає “плотськими” або “лукавими”. Такі люди думають що вони служать Богу, але істина полягає в наступному: “якщо Ісус – не Господь всього, значить Він зовсім не Господь!”

 

Дуже сумно спостерігати за християнином що прийняв прощення за гріх і все ж продовжує чинити як егоїстична, самодостатня людина. Результати зачасту є невтішними.

 

ЧИ ВИРІШИЛИ ВИ ДЛЯ СЕБЕ ПИТАННЯ ПРО ЦАРЮВАННЯ ІСУСА ХРИСТА?

Плотський віруючий ніколи не пізнає Бога глибоко. Життя такого віруючого – це серія піднесень та падінь, без радості та мети. Твердині не зруйновані. Гріхи не визнаються, не дозволяйте собі ставати таким!

Ось молитва якою нам необхідно постійно молитися:

Господи Ісусе, я вибираю Твою волю замість своєї. Я з радістю віддаю Тобі трон мого серця та права на моє життя. Я – твій слуга”.

 

Чи готові ви визнати Його керівництво в усіх рішеннях, які ви приймаєте? Чи можете ви помолитися цією молитвою зараз? В міру того, як ви будете вчитися чути Його голос, ви отримаєте справжній мир, усвідомлюючи, що виконуєте Його бажання у своєму житті. Завдяки тому, що він так глибоко вас любить, слідування за Ним принесе вам велику радість!

 

Обов’язково повторіть всі вірші з писання, які ви вивчали сьогодні. Роздуми над ними у вільний час змінять ваше життя.

 

 

Частина 4, день 3

Слідуйте за Ісусом як за Господом

Проголосіть Ісуса Господом через водне хрещення

 

ЗАКЛИК ДО ХРЕЩЕННЯ

А Ісус підійшов і промовив до них та й сказав: Дана Мені всяка влада на небі й на землі.

Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку! Амінь (Мт 28:18-20).

 

В Євангелії від Матвія це останні слова Ісуса, які Він промовив до учнів. Ісус залишив їм Свою присутність та Своє доручення “навчати народи”.

 

ЯК ПОВЕЛІВ ІСУС НАВЧАТИ НАРОДИ?

Згідно цих слів Ісуса, водне хрещення – це важлива частина слідування за ним. Для нас це переконливий спосіб проголосити Його царювання над своїм життям.

Це щось схоже на шлюбне посвячення. Коли я запропонував руку і серце моїй дружині Рут та подарував їй перстень з діамантом, тим самим я виявив свою любов та відданість. Однак весільна церемонія також дуже важлива. Проголошуючи прилюдно свою відданість дружині, тим самим я промовляв, що належу їй і що назад дороги немає.

Хрещення це те ж саме. Приймаючи хрещення, ми виявляєм Богу, собі та іншим, що з цієї миті Ісус – Господь нашого життя. Хрещення – це також Божий шлях, яким Він реально промовляє до вас: “Ти – мій. Ти очищений та прощений. Я люблю тебе. Ти належиш до Моєї сім’ї”. Ось чому ми хрестимось “в ім’я Отця, Сина і Святого Духа”. Це більше ніж просто слова. Вони проголошують, що віднині ви – нове створіння, яке належить Христу.

 

ДЛЯ ЧОГО ЧЕКАТИ?

“Отож ті, хто прийняв його слово, охристилися. І пристало до них того дня душ тисяч зо три!” (Дії 2:41).

“А Пилип відкрив уста свої, і, зачавши від цього Писання, благовістив про Ісуса йому.

І, як шляхом вони їхали, прибули до якоїсь води. І озвався скопець: Ось вода. Що мені заважає христитись? А Пилип відказав: Якщо віруєш із повного серця свого, то можна. А той відповів і сказав: Я вірую, що Ісус Христос то Син Божий! І звелів, щоб повіз спинився. І обидва Пилип та скопець увійшли до води, і охристив він його” (Дії 8:35-38).

Виходячи з вищенаведеного уривку, що зробили люди щоб отримати право хреститись?____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Можливо в минулому ви прийняли хрещення, будучи немовлям, або просто як ритуал, що дозволяє приєднатися до церкви. Протягом століть релігійна традиція викривляла вчення Біблії. Хрещення – це спосіб відверто проголосити, що ви вірите в Ісуса Христа та прийняли Його як Господа. Немовлята не можуть цього зробити. Прийнявши Христа як Господа, ви отримуєте право на хрещення вперше в своєму житті.

Виходячи з вищенаведених віршів із Писання, коли саме новонавернені приймали хрещення?

 • Через кілька місяців
 • Якнайшвидше
 • В пасхальну неділю

 

В Писанні ви не знайдете жодного прикладу, де б люди відтерміновували хрещення. Тільки-но ви увірували в Христа, та навернулись до Нього, немає жодної причини, щоби зволікати з визнанням Ісуса Господом через свідоцтво хрещення.

 

Деякі новонавернені можуть сказати: “Я не хочу образити своїх родичів”. Замість цього їм належало би запитати себе: “Наскільки був би ображений мій Господь якщо б я надав вищого статусу своїм родичам, ніж Йому? Чи соромлюсь я своєї відданості Христу? Чи оберуть мої родичі коли-небудь шлях Ісуса, якщо я буду замовчувати їм про те, що прийняв рішення, яке змінило моє життя?”.

 

(Примітка: однак, дітям та підліткам в невіруючих сім’ях слід обговорити хрещення зі своїми родичами та отримати їх дозвіл на хрещення. Писання вчить, що ми повинні шанувати своїх батьків. Це єдиний Біблійний аргумент, через котрий хрещення може бути відтермінованим)

Які у вас є запитання щодо хрещення? Запишіть їх нижче та обговоріть зі своїм наставником______________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Рішення: я бажаю прийняти хрещення

(Дата)___________________________

 

Гості, яких я запрошую стати свідками мого хрещення ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Частина 4, день 4

Слідуйте за Ісусом як за Господом

Хто господар? Хто слуга?

 

ХТО ТУТ ГОЛОВНИЙ?

Людина, що приходить в молитві до Бога часто має багато прохань: “Господь, зціли мою маму”, “допоможи мені бути успішним в школі або на роботі”, “благослови мою сім’ю”, “дай мені мудрості і терпіння”. В потоці наших прохань може прийти спокуса розглядати Бога як слугу, якого ми додали в своє життя для власного благословіння та зручності.

Бог глибоко нас любить і з радістю слухає наші прохання, але ми повинні завжди усвідомлювати що ми – слуги, а Він – Господар. Як наш люблячий Пан, Він забезпечує та турбується про нас. Як його слуги, ми повинні перш за все чути Його голос та з радістю підкорятися.

Слова хлопчика Самуїла у Старому Завіті полонять серце таким смиренням перед Богом:  “…говори, Господи, бо раб Твій слухає!” (1Сам 3:10).

В Новому Завіті Марія проявила таке ж відношення. Коли ангел дав знати, що вона народить Ісуса, Сина Божого, вона відповіла:

 

“Я ж Господня раба: нехай буде мені згідно з словом твоїм! (Луки 1:38)”.

Кого Самуїл та Марія вважали своїм Паном? _____________________________________________________________________

 

Яке слово вони використали, щоби описати себе? _____________________________________________________________________

 

Перевернутий трикутник

Зображений нижче трикутник показує, як невіруючі відносяться до духовного світу. Можливо, він описує ваше минуле життя? Щоб зрозуміти цю діаграму, дотримуйтесь наступних вказівок. Перш за все вивчіть трикутник, що поданий нижче:

Впишіть своє ім’я в порожньому рядку над словом Господар.

 

Перш ніж стати християнином, людина сама грає роль господаря свого життя, приймаючи егоїстичні рішення “Що краще”.

Тепер напишіть слово “боги” під словом “слуга”.

Немаючи можливості самостійно здійснити свої бажання, невіруючі обирають якогось бога, щоб він дав їм силу або керував ними для виконання їхніх бажань. Однак їхній бог не є їхнім госодарем. Вони не питають: “яка твоя воля для мого життя?”. Їхній бог є слугою, який допомагає їм виконувати їх власні завдання, і те, що вони як господарі власного життя вважають найкращим.

Тепер під словом маніпулятор напишіть слова “посередник” або “священник”.

Щоб отримати доступ в духовний світ, невіруючий може звернутись за допомогою до посередника – спіритиста, гуру або священника. Черех певні ритуали або жертви ці “святі люди” допоможуть людині маніпулювати духовним життям. В основному саме так діють всі нехристиянські релігії. Сюди належать індуїзм та культи, окультизм і рух “новий рух”.

Контролююючи і задобрюючи духовні сили, люди намагаються отримати силу та напрямок. Однак вони всеодно залишаються господарями свого власного життя. Їх боги не набагато відрізняються від маріонеток, які допомагають їм у житті.

Християнський трикутник ставить все на свої місця

 

Коли ми приймаємо Христа, ми утверджуємо Його Господарем нашого життя.

Напишість слово “Ісус” під словом “Господар” у другому трикутнику. Якщо Ісус – Господар, тоді ви і я стаємо слугами. Ісус вирішує, “що краще”!, а ми готові виконувати те, “що краще!”. На відміну від першого трикутиника, до цього трикутника додається особливий компонент – “Кімната спілкування з Богом”. Найважливіша функція слуги полягає в тому, щоб слухати настанови свого Господаря. От чому дуже важливо проводити час в “Кімнаті спілкування з Богом”, чиати Біблію та чути Божий голос через товаришів по домашній групі.

 

На відміну першого трикутинка, де відбуваються ритуали, метою яких є отримання благовоління з боку духовних сил, у нас є Бог, який так сильно полюбив нас, що віддав Сина Свого померти за нас.

Як писав Павло:

 

“Той же, Хто Сина Свого не пожалів, але видав Його за всіх нас, як же не дав би Він нам із Ним і всього? ” (Рим 8:32).

Тепер напишіть на діаграмі під словом “слуга” своє ім’я!

 

Яка проблема вас турбує сьогодні, де вам потрібно почути голос Господаря? Нижче запишіть молитву, яка виявляє покірливість Його волі ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Частина 4, день 5

Слідуйте за Ісусом як за Господом

Ваше багатство у Христі

 

БУДЬТЕ ТИМ, ХТО ВИ У ХРИСТІ!

Одна африканська історія розповідає про те, як одного разу, під час нічної бурі, маленьке орленя випало зі свого гнізда. Якийсь фермер знайшов його і приніс додому. Коли він доглядав за орленям і воно зміцніло, фермер помістив його до своїх курчат. Створений, щоби літати в небесах, цей чудовий птах виріс, думаючи, що він – курка.

Одного разу товариш фермера побачив цього вже дорослого птаха серед курей. Він сказав фермеру: “Он той великий птах серед твоїх курей – це орел!”

Але фермер тільки усміхався. Він сказав: “Ні, цей птах тільки схожий на орла, але придивись уважно. Він ходить як курка, порпається в землі як курка та їсть як курка. Це курка!”

Товариш відповів: “Давай я тобі доведу, що це орел”. Він взяв цього великого птаха та пікдинув його в повітря. Але птах тільки смиренно склав свої великі крила, приземлився серед курей та продовжував порпати землю в пошуках хробаків. Фермер та його діти засміялись, але товариш був незворушним. Він знову спіймав птаха і за допомогою драбини піднявся на солом’яний дах фермерського будинку. Він сказав до птаха: “Лети, орел! Лети! Ти народжений літати, а не ходити по землі!” І він підкинув птаха настільки високо, наскільки міг. Та орел лише подивився на курей, що розташувалися внизу, розправив свої потужні крила, спустився на землю щоб продовжувати порпатися в землі. На наступний ранок фермер прокинувся від стуку в двері. Відкривши двері та примруживши очі в темряві, він побачив свого товариша і простогнав: “Що ти тут робиш в такий ранній час?”. Товариш йому відповів: “Я хочу показати тобі дещо. Візьми свого дивакуватого птаха і йди зі мною”. Фермер неохоче взяв птаха та попрямував за товаришем. В холодній ранішній пітьмі вони піднялись по крутій стежці на вершину гори, де фермер підібрав орленя. При сході сонця вони досягли краю скелі, що був розташовангий на вершині гори.

Далі товариш взяв птаха і обережно посадив його обличчям на схід на краю обриву. Він промовив м’яко, але рішуче: “Подививсь на сонце, орел, і коли воно підніметься, піднімися з ним. Ти належиш небу, а не землі. Лети, орел! Лети!” В цю мить сонце вийшло з-за горизонту, засліплюючи своїм блиском усе навколо. Орел завмер при вигляді сходу сонця, підняв голову, розправив крила і перевалився через край скелі.

Одразу ж, наповнений висхідним потоком повітря, він стрімко почав підійматись вгору, вище і вище в променях ранішнього сонця, щоби ніколи більше не жити серед курей.

В цій історії йдеться про вас. Тепер ви належите Христу, Ісус живе в вас, і ви – нове творіння в Ньому.

Єдина надія сатани полягає в тому, щоб тримати вас в заблудженні відносно того, ким ви є насправді. Фактично, ім’я “сатана” означає “той хто звинувачує”. Він хоче щоб ви повірили брехні, і думали що ви нічого не значите, не є улюбленими, не є прощеними. Читаючи Біблію, ви виявите, що Бог бажає, шоб ви знали, хто ви насправді є в Ньому, та отримали все, що Він приготував для вас.

 

 

 

ЗНАЙТЕ ХТО ВИ Є НАСПРАВДІ!

Порозмірковуйте над цими істинами з Божого Слова, читаючи їх собі вголос. Вони стосуються вас:

 • Я виправданий через віру в Бога і маю з ним мир. Римлянам 5:1
 • Я спасенний життям Христа. Римлянам 5:10
 • Я вмер для гріха. Римлянам 6:2
 • Я не маю сьогодні жодного осудження. Римлянам 8:1
 • Я покликаний в спілкування Ісуса Христа, мого Господа. 1 Коринтян 1:9
 • Я зодягнутий в безсмертя. 1 Коринтян 15:53
 • Я втішаюсь Богом. 2 Коринтян 1:4
 • Я отримав заставу Духа Божого. 2 Коринтян 1:22
 • Я отримав милість. 2 Коринтян 4:1
 • Я маю дім нерукотворний на небесах. 2 Коринтян 5:1
 • Я нове творіння у Христі. Стародавнє минуло, тепер все нове. 2 Коринтян 5:17
 • Я посланець Христа. 2 Коринтян 5:20
 • Я святий та непорочний в Божих очах. Ефесянам 1:4
 • Я - Божа дитина. Ефесянам 1:5
 • Я громадянин Божого Царства і член Його сім’ї. Ефесянам 2:19
 • Я можу з дерзновінням приступити до Бога, щоби отримати милість та придбати благодать для своєчасної допомоги. Євреїв 4:16
 • Бог ніколи не залишить і не покине мене. Євреїв 13:5
 • По великій Божій милості, я відродився знову через воскресіння Ісуса Христа з мертвих до живого сподівання. 1 Петра 1:3
 • Мені даровано спадок нетлінний, чистий, нев’янучий, що зберігається на небесах для мене. 1 Петра 1:4
 • Я відкуплений нетлінним сріблом або золотом, але кров’ю Христа, як непорочного і чистого Ягняти. 1 Петра 1:18-19

Прочитайте ці істини двічі. Під час читання підкресліть ті з них, які особливо важливі для вас в даний момент.

 

Покладаючись на ці істини, напишіть своїми словами, хто ви:

Я: ______________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Тому то, коли хто в Христі, той створіння нове, стародавнє минуло, ото сталось нове!

(2Коринтян 5:17)

 

 

 

Частина 5, день 1

Зростайте в пізнанні Божого Слова

Сила Божого Слова

 

БОЖЕ СЛОВО ЗМІНЮЄ ЖИТТЯ ТА ІСТОРІЮ

В 1515 році в Німеччині один монах, професор теології на ім’я Мартін Лютер вивчав Послання до Римлян. В середньовічній церкві Лютера навчили, що спасіння людині дається черех хороші діла, церковні ритуали та розкаяння.Коли він читав Послання до Римлян, світло пронизало темряву, і він усвідомив, що спасіння – це безкоштовний дар, який приймається вірою. Пізніше він написав:

 

Я вловив істину, що Божа праведність – це коли на основі праведності через благодать та абсолютну милість Він виправдує нас по вірі. У звязку з цим я відчуваю шо народився згори і пройшов через відкриті двері в рай”.

 

Боже Слово сильно вплинуло на Лютера, змінивши не лише його життя, але й подальший хід історії, після того як він проголосив про звістку спасіння своєму поколінню. Він запустив в хід Рух великої Реформації, яка здійснила революції церкви його днів.

 

Перетворююча сила Божого Слова проявилась незліченну кількість разів по всьому світу протягом століть. Воно змінює наше життя і через нас – наш світ.

Коли і як Бог використовував Біблію щоб поговорити з вами? _________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

СИЛА ПЕРЕТВОРЮВАТИ

Ваш Розум нагадує потужний комп’ютер. Сам по собі комп’ютер, яким би він не був сучасним та потужним, корисний не більше за програми, які він вміщує. У вас може бути найбільш сучасний комп’ютер, але якщо ви завантажите в нього програми з “вірусом” або дефектом, він буде видавати невірну інформацію. Зазвичай про комп’ютери кажуть: “Що на вході те й на виході”.

 

Якоюсь мірою подібно функціонує і наш розум. Колись давно високий розум, яким Бог наділив кожного з нас, був завантаженим дефективними образами мислення, відношеннями, та системами цінностей, які повели нас в хибному напрямку. Тепер Боже Слово пропонує силу, яка здатна допомогти нам перепрограмувати наш розум у відповідності з Божою істиною. Як каже Ісус в Івана 8:31-32:

 

Як у слові Моїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете, і пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить!”.

 

Дещо по-іншому, але про ту ж саму реальність йде мова в Посланні до Римлян 12:2:

І не стосуйтесь до віку цього, але перемініться відновою вашого розуму, щоб пізнати вам, що то є воля Божа, добро, приємність та досконалість”.

Як змінюватиметься надалі ваше життя згідно з цим віршем? _________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Яку користь ви отримаєте якщо ваше життя зміниться? ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Згідно до цього уривка які характерні риси Божої волі для вашого життя? Вона…(позначте, що стосується вас)

 

 • Блага (праведна та істинна)
 • Приємна (повністю задовільняюча)
 • Надокучлива (без кінця повторюється та немає змісту)
 • Досконала (дивовижно підходить вам)

 

Чи ви відмітили всі відповіді за винятком третьої? У Бога є чудові плани для вас. Ви будете розуміти це все глибше і глибше, коли дозволите Його слову обновити ваш розум.

 

БАГАТСТВО БОЖОГО СЛОВА

Господній Закон досконалий, він зміцнює душу. Свідчення Господа певне, воно недосвідченого умудряє. Справедливі Господні накази, бо серце вони звеселяють. Заповідь Господа чиста, вона очі просвітлює. Страх Господа чистий, він навіки стоїть. Присуди Господа правда, вони справедливі всі разом, дорожчі вони понад золото і понад безліч щирого золота, і солодші за мед і за сік щільниковий, і раб Твій у них бережкий, а в дотриманні їх нагорода велика.

                                                                                                       Псалом 18:8-12

Які дари Божого Слова у наведених віршах найбільш важливі для вас саме зараз?___________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Цього тижня почніть вивчати нові вірші з писання: 2 Коринтян 10:3-4 та Притчі 3:5-6

 

Частина 5, день 2

Зростайте в пізнанні Божого Слова

Звільняючись від обману

 

СВІТ НАВОДНЕНИЙ РЕЛІГІЯМИ

Сьогодні, живучи в 21 столітті, ми часто зустрічаємось з численними релігійними культами, такими як: мормони, свідки Єгови, окультизм(чаклунство, магія, передбачення долі, сатанізм), астрологія та інше, а також з окультною літературою: книги по гаданню, магії, гороскопи, книга Мормона, журнал “Вартова башта”, “Бхагавад-Гіта”. Багато людей часто задають собі питання: “де істиний Бог?”, і “яка література говорить правду?”. Зважаючи на це все, ми з вами можемо зробити таке заключення: “Є багато речей схожих на істину, але істина може бути лише одна”.

Позначте культи, з якими ви зустрічалися:

 

 • Свідки Єгови
 • Мормони
 • Астрологія
 • Окультизм
 • Трансцендентальна медитація
 • Інше__________________________

 Чи ви читали подібну літературу?

 

 • Гороскопи
 • Магія
 • Гадання
 • Книга Мормона
 • Інше_________________________________________________________

 

БІБЛІЯ – ЄДИНЕ СЛОВО БОЖЕ

Що ми маємо на увазі коли говоримо що Біблія – Слово Боже? Коли ми говоримо так, це не означає, що всі слова в ній – слова Бога. Є слова Бога, людей, ангелів і навіть злих духів. Однак, вцілому, Біблія є Словом Божим в тому розумінні, що Бог, через Духа Святого скеровував та надихав її написання та надприродним чином керував всім її задумом, створенням та змістом. 

“Бо пророцтва ніколи не було з волі людської, а звіщали його святі Божі мужі, проваджені Духом Святим” (2Петр 1:21).

Біблія була написана 40 різними людьми, що проживали в різний час, писавши її натхнені Святим Духом. Біблія – єдине джерело відкриття і пізнання Бога. Вона пройшла випробування часом і критикою. Сьогодні існує багато історичних на наукових доказів істинності Біблії, але цю Книгу впершу чергу треба приймати вірою, а не просто згодою.

Чи необхідно читати паралельно з Біблією книги інших релігій для того, щоб пізнати Бога і духовний світ? ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

БІБЛІЯ ВІДКРИВАЄ БОГА

Якщо ви купуєте пральну машину, до неї додається інструкція, яка розповість про машину та пояснить як нею користуватись, і жодна інша інструкція, ні від телевізора, ні від холодильника не допоможе вам.

Біблія схожа на духовну інструкцію, яка допоможе вам пізнати Бога, вашого Творця, Його бажання, Його природу та сутність, а також вона розповість про стан людини та про взаємовідносини Бога з людиною. Вона відповість на найбільш глибокі питання вашої душі та покаже вам зміст вашого життя, скеровуючи його по Божому задуму. Бог дав нам можливість не лише знати істину, але й відрізняти істину від обману.

 

До Закону й свідоцтва! Як вони не так кажуть, як це, то немає для них зорі ранньої! (Ісаї 8:20).

 

Бог залишив нам своє Слово як “зразок істини” для того, щоб ми могли всі інші (книги, вчення, культи, народні перекази) звіряти з Божим відкриттям.

 

ЗВІЛЬНИ СЕБЕ – ВІДМОВСЯ ВІД БРЕХНІ

Сьогодні багато книг претендують на право бути джерелом духовного пізнання Бога, але, як ми з вами вже говорили, істина може бути лише одна. Багатьом подобається досліджувати книги різних релігій та культів, а також різні духовні переживання і, не знаючи того, ці люди піддають себе великій небезпеці. Давайте подивимось на те, що Бог каже про це в Своїй Книзі.

“Нехай не знайдеться між тобою такий, хто переводить свого сина чи дочку свою через огонь, хто ворожить ворожбу, хто ворожить по хмарах, і хто ворожить по птахах, і хто чарівник, і хто чорнокнижник, і хто викликає духа померлого та духа віщого, і хто питає померлих. Бо гидота для Господа кожен, хто чинить таке…”(Повторення Закону 18:10-12а).

 

Бог попереджає нас про те, що використання таких речей може накласти серйозний відбиток на наше життя, відводячи нас від Божого замислу.

З перших часів після воскресіння Христа люди, приходячи до Бога, звільнялись від інших книг, які, на їх думку, могли пролити світло на духовний світ.

І багато-хто з тих, що займалися чарами, позносили книги свої та й перед усіма попалили ії 19:19а).

Бог пропонує вам довріти ваше життя Йому та Його Слову, щоб Він зміг турбуватись про вас та влаштувати ваше життя.

 

Що ви збираєтесь робити з літературою окультного змісту? Позначте ту відповідь, яка найбільше підходить вам

 • Буду зберігати ці книги
 • Продовжу вивчати
 • Подарую комусь
 • Викину ці книги

 

Чи важко вам звільнитися від книг, які ви раніше цінували? ______________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Частина 5, день 3

Зростайте в пізнанні Божого Слова

Ваша кімната спілкування з Богом

 

ЯК ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ?

На другому тижні занять ви почали дізнаватись, як чути Божий голос, створивши для цього “Кімнату спілкування з Богом”. На п’ятий день цього ж тижня вам запропонували знайти у своєму розпорядку дня особливий час та місце, щоб залишатися наодинці з Богом та почути Його слово підбадьорення та наставлення.

 Як вам це вдалося?

 

 • Не дуже добре. Я зрідка проводив час з Богом.
 • Я чудово провів час у вивченні Біблії, молитвах та спілкуванні з Богом, але це не було щодня
 • Майже кожного дня я залишався наодинці з Богом у своїй “Кімнаті спілкування”, і це збагатило мене та додало сил
 • Інше ________________________________________________________

Якщо вам було складно регулярно спілкуватися з Христом, то що саме вам перешкоджало?

 • Я дуже зайнятий
 • Занадто багато перешкод
 • Для мене це не було важливим
 • Я не знаю, як організувати свій час
 • Інше_________________________________________________________

Як ви можете уникнути або звести до мінімуму ці перешкоди?_______________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Сьогодні я хочу запропонувати вам гнучкий план, яким можна користуватися у вашій “Кімнаті спілкування з Богом”. Однак, зрозумійте мене правильно, цей план призначений для того, щоб служити вам. Він – ваш слуга, а не господар. Ви не зобов’язані буквально дотримуватись цього плану. Іноді, коли Бог прикличе вас провести більше часу з Ним, ви будете відхилятись від цього плану. З іншої сторони, цей план дає вам можливість не думати про те, що робити далі, а сконцентрувати всю свою увагу на Хресті і на тому, що Він говорить до вашого серця.

 

ПОЧНІТЬ З ПОКЛОНІННЯ (мінімум 5 хвилин)

Схиліться перед своїм Господарем, віддаючи Йому свою хвалу та вдячність. Ви можете також заспівати пісні хвали або псолухати пісні поклоніння. Не зупиняйтесь до того часу, доки не відчуєте Його присутності!

 

 

 

 

ВІДКРИЙТЕ В МОЛИТВІ СВІЙ ДУХ (мінімум 1 хвилина)

Попросіть Бога промовити до вас та навчити вас, коли ви будете читати Його Слово. Ісус обіцяв, що зішле Духа Святого, який настановить вас на всяку істину (Івана 10:13). Моліться прибизно так:

Дух Святий, я дякую тобі за те, що ти – мій вчитель. Я запрошую Тебе ввійти у всі сфери мого життя. Відкрий мої духовні очі, шоб я міг побачити все, що Ти хочеш показати мені”.

 

ЧИТАЙТЕ ТА СЛУХАЙТЕ (мінімум 15 хвилин)

Уважно прочитайте вибраний на цей день уривок з Писання. В чому полягає його зміст? Як би ви могли застосувати його у своєму житті? Чи звернули ви особливу увагу на якесь слово чи вираз? Можливо, ви забажаєте підкреслити вірш або вираз у своїй Біблії, записати на полях дату або ситуацію, яка стала для вас важливою. Під час читання розмірковуйте: “Чому саме Дух Святий вчить мене через це місце Писання?”

Після декількох місяців “Підготовчого курсу” ви отримаєте уривки з Писання для щоденного читання та зможете розмірковувати над конкретним віршем. Використовуйте в “Кімнаті спілкування з Богом” вірші для вивчення та матеріал занять з “Мандрівного Спорядження”. Вони є складовою частиною Божого методу розвитку вашого християнського способу життя.

 

ВЕДІТЬ ЩОДЕННИК СПІЛКУВАННЯ З БОГОМ ”(записуйте в нього те, що відбуваєтсья також на стадії “Читайте та слухайте”).

Придбайте записну книжку або зошит. Нехай це стане вашим духовним щоденником. Записуйте туди отримані від Духа Святого думки, свої враження. Зробіть його особистим. Він призначений лише для ваших очей. Як і псалмоспівець, записуйте свої радощі та розчарування, якими ви ділитесь з Богом в молитві.

 

МОЛІТЬСЯ (стільки часу, скільки вам потрібно або скільки маєте в своєму розпорядженні)

Багато християн вважають великим благословінням провести в молитві одну годину на день. Якщо ви не можете робити це регулярно щодня, спробуйте для початку хоча б один раз в тиждень – в суботу чи в неділю вранці. Приведений нижче план молитви розрахований на одну годину і може бути гнучким. Він призначений для того, щоб служити вам, а не контролювати. На кожний пункт плану відводиться до 10 хвилин. Ви можете збільшити або зменшими час, відведений для кожного пункту. В своїй молитві ви торкаєтесь найбільш різноманітних нужд.

Поклоніння

Моліться за вашого пастора, церкву та членів домашньої групи

Моліться за ваш уряд

Моліться за друзів, яким потрібно прийти до Христа

Моліться за членів сім’ї

Моліться за себе

Що, на вашу думку, вам потрібно робити, коли ви наблизитесь до Бога в молитві?__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Продовжуйте вивчати вірші з Писання: 2 Коринтян 10:3-4 та Приповістки 3:5-6

Частина 5, день 4

Зростайте в пізнанні Божого Слова

Вивчайте глибше Боже Слово

 

БАГАТСТВО БОЖОГО СЛОВА

А ти в тім пробувай, чого тебе навчено, і що тобі звірено, відаючи тих, від кого навчився був ти. І ти знаєш з дитинства Писання святе, що може зробити тебе мудрим на спасіння вірою в Христа Ісуса. Усе Писання Богом надхнене, і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності, щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова(2 Тимофію 3:14-17).

 

Цей уривок з Писання спонукає вас глибше вивчати Слово Боже. Тепер ви новонавернений у Христі – народились у Божу сім’ю. Нехай Його Слово виховує та допомагає вам зростати в повноті всього того, що Він має для вас.

В який спосіб вам допоможе Писання згідно до цих віршів? _________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

В якості доповнення до вашого щоденного читання та роздумів над Бібілєю у вас буде час, коли ви забажаєте заглибитись у вивчення Слова Божого. Можливо, вам доведеться прийняти серйозне рішення у вашому житті, або ви зустрінетесь з проблемами та забажаєте пізнати волю Божу згідно даного питання. Можливо, вам захочеться вивчити одну з книг Біблії або певну визначену тему. При вивченні Біблії необхідно враховувати, що “Бібіля – це Слово Боже, передане словами людей в історії”. Біблії притаманна дихотомічна природа. Через причину того, що вона є Словом Божим, ми повинні слухати та підкорятись. Але оскільки Бог вирішив втілити Своє Слово з допомогою людських слів в історії, кожна книга в Біблії має, окрім того, власну історичну особливітьс, мову, час та культуру, в яких вона була створена. Саме тому перед вами виникає завдання навчитися тлумачити Святе Писання.

 

Передусім, Дух Святий надихав людей писати Біблію. Він і допоможе вам зрозуміти її зміст. Для вас, як новачка, достатньо уважно читати текст та ставити правильні запитання.

 

Ваша мета – зясувати:

а) що Слово Боже говорить тим людям, в той час і на тому місці

б) що вам говорить те саме Слово зараз

При вивченні Слова Божого, необхідно враховувати, що кожна з книг Біблії має власний історичний та літературний контекст.

 

ІСТОРИЧНИЙ КОНТЕКСТ

У Бога завжди була причина висловити Своє Слово, чи то події, чи життя якоїсь людини або ж цілого народу. Ми бачимо в Біблії Божу оцінку подій, що відбуваються на Землі. Його схвалення або осуд, передбачення майбтнього або наслідків, пов’язаних зі станом та життєдіяльністю людей. Виявивши цю причину, можна визначити, на що і як реагує Бог. Якщо читати уважно текст Біблії, можна знайти до кого, коли, де та чому звертається Бог зі Своїм Словом.

 

ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНТЕКСТ

Кожен вислів, речення або вірш в Біблії тематично пов’язані з попередніми та наступними віршами або текстом. Якщо, наприклад, ви намагаєтесь зрозуміти, що говорить Ісус Христос своїм учням в будь-якому вірші, визначте межі тексту, в якому описано повністю цю розмову та її тему. Намагайтесь прослідкувати за думкою автора в цьому уривку та відповісти на запитання: “В чому суть?”. При тлумаченні не відділяйте певний вірш з контексту описання даної теми, розмови, висловлювання або подій. Це допоможе вам зробити ваш пошук більш цілеспрямованим.

Нарешті, при тлумаченні Біблії необхідно знати, що Бог має на увазі те, що говорить. І якщо ви у смиренні та з відкритим серцем будете шукати для себе волі Божої в Його Слові та дозволите Біблії говорити те, що вона говорить, то вивчення Слова Божого допоможе вам залишатися в тісній гармонії з Богом та принесе у ваше життя багато світла та радості.

 

БІБЛІЯ ЗА РІК

“Біблія за рік” – це оглядовий курс, що охоплює весь зміст Біблії за один рік. Деякі церкви пропонують цю книгу членам своїх домашніх груп у супроводі записаних на електронні носії коментарів пастора. Таким чином, приділяючи п’ять хвилин часу для прослуховування диску, а також читання декількох сторінок, ви отримаєте знання рівноцінні оглядовому Біблійному курсу Біблійної школи! Ваша церква може запропонувати різні матеріали для даної цілі. Які б альтернативи не запропонувала ваша церква, присвятіть себе повністю здобуванню Біблійних знань. Це принесе вам численні благословіння у всіх сферах вашого життя.

 

БОЖЕ СЛОВО ДЛЯ ВАС ЧЕРЕЗ ВАШОГО ПАСТОРА

І вони перебували в науці апостольській, та в спільноті братерській, і в ламанні хліба, та в молитвах. (Дії Апостолів 2:42)

 

Зверніть увагу, що новонавернені ранньої церкви вчились у своїх лідерів. Боже Слово “… корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності…”(2 Тимофія 3:16).

Бог поставив лідерів у церкві вчити вас Його Слову. Іноді Бог промовлятиме через них для того щоб надихнути вас. Іншим разом їх проповідь міститиме заклик виправлення або докір. Коли ви слухаєте проповідь або вчення з відкритим серцем завжди робіть записи. Дослідження показують, що робити записи набагато ефективніше, аніж просто вчити та запам’ятовувати. Ваша домашня група буде щотижня обговорювати тему проповіді. Зроблені вами записи допоможуть вам не відхилятися від потрібної теми на зібранні домашньої групи. На цьому тижні зробіть короткий конспект недільної проповіді пастора. Що вам найбільше запам’яталось? Як Бог говорить до вас? Поділіться своїми думками з наставником.

 

 

 

 

Частина 5, день 5

Зростайте в пізнанні Божого Слова

Куди іти далі?

 

ПРИВІТАННЯ!

Сьогодні останній день вивчення матеріалу цієї книги. Завершивши її, ви тим самим підтвердили всю серйозність ваших намірів зростати та продовжувати отримувати все, шо Христос має для вас. Обов’язково попросіть свого наставника підписати Свідоцтво про завершення вивчення цієї книги.

Покажіть цей підписаний документ керівнику своєї домашьної групи. Письмові свідоцтва про ваш “Підготовчий курс” покажуть, що ви пройшли цю частину шляху. Давайте розглянемо що слідує за цією книгою.

 

СЕМІНАР ДУХОВНОГО ОРІЄНТУВАННЯ

Цей семінар ознайомить вас з основами духовного росту у Христі і з приналежністю до основної збудовуючої частини Його тіла, тобто домашьної групи. Для вас це буде чудовою можливістю познайомитись з новими людьми та зустрітися з деякими лідерами церкви. Якщо ви ще не отримали інформацію про найближчий семінар духовного орієнтування, поцікавтесь у свого наставника або керівника домашьної групи, коли буде проводитись семінар і як можна взяти в ньому участь.

 

КАРТА МАНДРІВКИ ДО БОЖОГО ЦАРСТВА

Разом з керівником вашої домашьної групи ще раз розгляньте діаграму “Підготовчого курсу” на сторінці…... Тут показана мандрівка, що чекає вас попереду. Зображені на рейковому шляху “станції” символізують оснащення, яке допоможе вам вчитися та духовно зростати.

Ви не самотні на цьому шляху! На першій зупинці вашої мандрівки – Станція Новонаверненого(Щасливої дороги), у вас буде попутник, ваш особистий наставник. Наставник потрібен для того, щоб підбадьорювати вас, молитись за вас та просто бути вашим другом. Закінчивши вивчення “Мандрівного Спорядження”, ви будете цілком підготовлені, щоб самому стати наставником.

 

ЖИТТЯ В ТІЛІ ХРИСТОВОМУ

А з Нього (Христа) все тіло, складене й зв'язане всяким допомічним суглобом, у міру чинности кожного окремого члена, чинить зріст тіла на будування самого себе любов'ю.

                                                                                                  (До Ефесян 4:16)

Про які з нижченаведених тверджень йде мова в посланні до Ефесян 4:16

 

 • Ми зростаємо у Христі тоді, коли становимо разом одне ціле
 • Взаємна любов надзвичайно важлива для повчання один одного
 • Як і в людському тілі, кожен член тіла Христового є важливим для його здоров’я та зростання.
 • Усі відповіді вірні

 

Звеніть увагу, в цьому вірші йде мова про те, що тіло Христа росте у міру чинности кожного члена. Тут говориться також і про вас! Ви є особливим членом вашої домашньої групи. Ваші унікальні дари та можливості дуже важливі для групи, щоб вона змогла стати такою, якою хоче Бог. Вам потрібно і віддавати і приймати. Далі наведено кілька моментів, які важливі для життя в новій християнській сім’ї.

 

 1. МОЛІТЬСЯ ЗА ЧЛЕНІВ ДОМАШНЬОЇ ГРУПИ

В Біблії читаємо: “Отже, признавайтесь один перед одним у своїх прогріхах, і моліться один за одного, щоб вам уздоровитись. Бо дуже могутня ревна молитва праведного! ”(Якова 5:16). Ви побачите численні чудеса, коли почнете молитися за нужди товаришів по домашній групі.

 

 1. ФОРМУЙТЕ ДРУЖНІ ВІДНОСИНИ

Дружба є одним з найкращих компонентів життя домашньої групи. Всіма можливими способами створюйте дружні відносини з членами вашої домашьної групи. Разом відпочивайте, веселіться, працюйте. Не чекайте, коли хтось інший проявить в цьому ініціативу. Візьміть ініціативу по створенню глибоких дружніх відносин на себе.

 

 1. ПРОБАЧАЙТЕ

Як і у всіх сім’ях, іноді у вашій домашній групі вас буде хто-небудь дратувати або ображати. Пам’ятайте Божий заклик:

 

“А ви один до одного будьте ласкаві, милостиві, прощаючи один одному, як і Бог через Христа вам простив!” (До Ефесян 4:32).